Help for English

Grammar Theme Park: Twilight

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: Twilight

 

  1. I don't understand it either :)

První otázka

Tedy nechápu tu první otázku když je the most talked předpokládala bych že bude následovat podstatné jméno a ne předložka, tento slovosled tedy vůbec nechápu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Laksameta vložený před 14 lety

První otázka

Tedy nechápu tu první otázku když je the most talked předpokládala bych že bude následovat podstatné jméno a ne předložka, tento slovosled tedy vůbec nechápu.

Re: První otázka

jenže celé to přídavné jméno je TALKED ABOUT, ne jen TALKED.

You TALK ABOUT a book. – The book is TALKED ABOUT.
It's the MOST TALKED ABOUT book.

Je to už hodně dlouho, kdy jsem z něčeho na HFE dostal sto procent! Konečně :--)

Taky jsem ziral na tu 1 co tam dela to ABOUT, pripadalo mi to jaksi navic. Opravdu to tedy nemuzu vynechat a rici:

KNIHA O KTERE SE NEJVICE HOVORI

THE MOST TALKED BOOK

80%

Koukam tedka do článku o vztažných větách a jsem teda docela zmatenej z otázky č. 2. U možnosti ‚that is based‘ je napsáno, že se that používá jen u vztažných vět neurčujících, ale v článku o vztažných větách je to přesně naopak, asi je to jen překlej. Ale zase na druhou stranu je zde označená jako správná možnost ‚based‘, ale v článku se píše, že u neurčujících vztažných vět nelze nikdy vynechat vztažné zájmeno. Nějak teda tedka nevim, jak to má bejt. :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 14 lety

80%

Koukam tedka do článku o vztažných větách a jsem teda docela zmatenej z otázky č. 2. U možnosti ‚that is based‘ je napsáno, že se that používá jen u vztažných vět neurčujících, ale v článku o vztažných větách je to přesně naopak, asi je to jen překlej. Ale zase na druhou stranu je zde označená jako správná možnost ‚based‘, ale v článku se píše, že u neurčujících vztažných vět nelze nikdy vynechat vztažné zájmeno. Nějak teda tedka nevim, jak to má bejt. :-(

Re: 80%

Tady ale NEVYNECHÁVÁTE vztažné zájmeno, ale redukujete větu pomocí minulého příčestí. Je to úplně něco jiného.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 14 lety

Taky jsem ziral na tu 1 co tam dela to ABOUT, pripadalo mi to jaksi navic. Opravdu to tedy nemuzu vynechat a rici:

KNIHA O KTERE SE NEJVICE HOVORI

THE MOST TALKED BOOK

Re:

Ne, nemůžete. Je to kniha O které se hovoří. Ta předložka ‚O‘ prostě jen tak vypadnout nemůže.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cortes vložený před 14 lety

80%

Koukam tedka do článku o vztažných větách a jsem teda docela zmatenej z otázky č. 2. U možnosti ‚that is based‘ je napsáno, že se that používá jen u vztažných vět neurčujících, ale v článku o vztažných větách je to přesně naopak, asi je to jen překlej. Ale zase na druhou stranu je zde označená jako správná možnost ‚based‘, ale v článku se píše, že u neurčujících vztažných vět nelze nikdy vynechat vztažné zájmeno. Nějak teda tedka nevim, jak to má bejt. :-(

Re: 80%

co se týče toho „NEURČUJÍCÍCH“, přepsal jsem se. Mělo tam být napsáno URČUJÍCÍCH. Zbytek vysvětlení je ale vpořádku.

A jo vlastně, ona se ta věta redukuje, to mi nějak nedošlo. :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: První otázka

jenže celé to přídavné jméno je TALKED ABOUT, ne jen TALKED.

You TALK ABOUT a book. – The book is TALKED ABOUT.
It's the MOST TALKED ABOUT book.

Re: Re: První otázka

snad to začínám chápat ale to by předložka nemohla být nakonci?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Laksameta vložený před 14 lety

Re: Re: První otázka

snad to začínám chápat ale to by předložka nemohla být nakonci?

Re: Re: Re: První otázka

ne, protože to je jedno přídavné jméno.

Tenhle test se mi moc líbil, díky za něj :)

Re: Re: Re: Re: název

Nepřekládejte ho, najděte si jeho definici ve slovníku. Je to čas mezi západem slunce a setměním.

6

Bella _________ Edward was a vampire.
nemělo byt tady didn't freak out when she had realized. Protože to zjistila předtím než nezačala vyšilovat.
Díky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.