Help for English

urazit sa

 

Caute vseci,

Chcel by som prelozit vety: Neurazaj sa! On je teraz urazeny.

Mozem povedat: Dont get offended! He is offended.

Alebo je na to nejaky iny vyraz?

Dakujem Baxo

Také: Don't take offence.

Když si někdo něco špatně vyloží a je pak uražen, tak se říká “take sth amiss”.

Ze seriálů bych osobně doporučil : Don't piss off! :-D

Don't get ( or be) offended, pokud opakovaně tak Stop getting offended! v podobných situacích i Don't sulk! (ve smyslu netrucuj, neurážej se), Don't piss off je v tomto případě špatně, protože za tím chybí předmět… Správně by mělo být “Don't piss off Mike, he easily flies off the handle.” třeba, správně by tedy mělo být “Don't get pissed (off)”! piss off se také používá v situacích jako Get off!, F*ck off!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hoff33 vložený před 12 lety

Ze seriálů bych osobně doporučil : Don't piss off! :-D

Ve kterých seriálech jste slyšel vazbu ‘don’t piss off?' Pokud se rozhodnete používat takto neformální až vulgární výrazy, je nutné je používat správně gramaticky, jinak to působí spíš směšně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Ve kterých seriálech jste slyšel vazbu ‘don’t piss off?' Pokud se rozhodnete používat takto neformální až vulgární výrazy, je nutné je používat správně gramaticky, jinak to působí spíš směšně.

Trochu chyba asi no :) Jsem se pak podíval a bylo tam Don't piss ME off. Nevím proč mi zůstalo v hlavě to bez toho ME :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hoff33 vložený před 12 lety

Trochu chyba asi no :) Jsem se pak podíval a bylo tam Don't piss ME off. Nevím proč mi zůstalo v hlavě to bez toho ME :)

Jasně, to chápu. Jen jsem chtěl říct, že tento typ jazyka obecně není dobré používat, když si člověk není jistý gramatikou či použitím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Jasně, to chápu. Jen jsem chtěl říct, že tento typ jazyka obecně není dobré používat, když si člověk není jistý gramatikou či použitím.

Máte naprostou pravdu. Sorry :)

Dakujem vsetkym Baxo

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.