Help for English

Složitější věty

 

Prosím o pomoc s vysvětlením pro následující věty. Děkuji.

I was ............ the grass in the garden. a)made cut b)made to cut

Já myslím, že oba výrazy tam nohou být, ale správně je b. Proč? Já byl přiměn nasekat – já byl přiměn, abych nasekal. Vždyť za make,let a help se píše holý infinitiv bez to.

Dále:

......... Mr Mcdowel ring up, say that I am not available. a)will b)If c)Shall d)Would e)Should

Já vím, že dobře je SHOULD, ale proč nelze použít IF nebo WOULD?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rrrr67 vložený před 12 lety

Prosím o pomoc s vysvětlením pro následující věty. Děkuji.

I was ............ the grass in the garden. a)made cut b)made to cut

Já myslím, že oba výrazy tam nohou být, ale správně je b. Proč? Já byl přiměn nasekat – já byl přiměn, abych nasekal. Vždyť za make,let a help se píše holý infinitiv bez to.

Ano, ale v trpném rodě už částice “to” být musí. http://www.helpforenglish.cz/…-infinitivem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rrrr67 vložený před 12 lety

Prosím o pomoc s vysvětlením pro následující věty. Děkuji.

I was ............ the grass in the garden. a)made cut b)made to cut

Já myslím, že oba výrazy tam nohou být, ale správně je b. Proč? Já byl přiměn nasekat – já byl přiměn, abych nasekal. Vždyť za make,let a help se píše holý infinitiv bez to.

Protože v trpném rodu už není holý infinitiv, ale infinitiv s to.

Edit: Pozdě…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od rrrr67 vložený před 12 lety

Dále:

......... Mr Mcdowel ring up, say that I am not available. a)will b)If c)Shall d)Would e)Should

Já vím, že dobře je SHOULD, ale proč nelze použít IF nebo WOULD?

Kdyby NÁHODOU volal Mc Dowel, řekni že nejsem přítomný. Ostatní mi nedává smysl.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 12 lety

Kdyby NÁHODOU volal Mc Dowel, řekni že nejsem přítomný. Ostatní mi nedává smysl.

S IF by muselo byt ringS up

Přesně tak. If he rings up… vedlejší věta, present tense.

Ok. Thx.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.