Help for English

BoE - gramattika

 

Dobrý den, používám hodně Book of English a narazil jsem tam na nějakou gramatiku, na kterou se chci zeptat.

EVER SINCE grandma had to go to the hospital a week ago ALL HE DOES is sit around looking miserable.

části, které jsem napsal velkým, jsou v textu zvýrazněny …jde mi tady o to ALL HE DOES …proč je tam přítomný čas a ne předpřítomný? …dělá to přece od té doby, co musela jít do nemocnice.

řek bych, že to je proto, že to dělá i v současnosti.

kdyby tam bylo „all he's done“ tak by to znamenalo „všechno co udělal“

já bych tam dal právě „all he's been doing…“ …to by taky znamenalo ze to dela porad a taky ze to dela od te doby …

Já myslím, že je tam přítomný prostý kvůli zdůraznění toho ALL a taky toho DOES, protože tady nejde o to časové období, ale o to, že jediné, co dělá (zvyk, opakovaný děj), je, že sedí a sedí a vypadá uboze. Jde o zdůraznění faktu a ne o to, jak dlouho se to děje.

nevim jestli se nepletu, ale „all he's been doing“ je předpřítomnej průběhovej, což znamená, že se to dělo nějakou dobu před přítomností. ale už se to nemusí dít teď.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.