Odkazy na uzitecne anglicke we

 

Sem můžete psát různé odkazy na weby, které Vám ve studiu pomáhají. Dobré tipy na stránky budeme přidávat do sekce ‚Angličtina na internetu‘

www.bridge-online.cz a také odebíram časopis Bridge. Je moc dobrý.

Voice of America – Special English

http://www.voanews.com/specialenglish/

Americke radio urcene pro cizince. Vyhoda je omezena slovni zasoba na 1500 slov, neobsahuje idiomy a rychlost mluveneho slova je asi 2/3 normalni rychlosti. Kazdy den vychazi jeden hlavni clanek (asi 30 minut) plus jeden kratsi (asi 10 minut). Kazdy clanek obsahuje text + audio, k dispozici je RealAudio (online) nebo MP3 (ke stazeni).

The Baldwin Online Children's Li­terature Project

http://www.mainlesson.com/…yfeature.php

Na teto strance momentalne najdete 389 knih a 8924 pribehu pro deti. Knihy postupne pribyvaji. Neobsahuje audio.

The Phrase Finder

http://www.phrases.org.uk/

Obsahuje okolo 1200 frazi a idiomu s vysvetlenim a historii vzniku. Nektere idiomy ale nejsou bezne pouzivane, takze to mozna neni idealni primo na uceni, ale spis ke zvedavosti, jak dany idiom vznikal.

BBC – Learning English http://www.bbc.co.uk/…ningenglish/ Testy, kvizy, gramatika, slovni zasoba…

English Page – Advanced English Lessons

http://www.englishpage.com/index.html

Moc pekna stranka na anglictinu. Obsahuje cviceni a tabulkovy prehledy gramatiky.

http://www.thefreedictionary.com/

Výkladový slovník, články, testy

http://eeyore.uh.cz/ tohle je typ Mgr. Víta, ale ještě jednou ho připomenu. Včera jsem tam zavítala poprvé a moc se mi tam líbilo. Velice vtipné a zajímavé stránky. Gramatika, články, poslechy a mnoho dalšího.

Na Lapiduchu jsem před nějakým časem založil diskuzi týkající se jazyků. Aby dostala nějaký smysl a lidé si mohli vyměňovat užitečné informace, je samozřejmě potřeba, aby se o ní vědělo a zájemci o jazyky klub navštěvovali. Takže je to trošku pozvánka.

Zároveň ale přidávám do hlavičky diskuze užitečné odkazy týkající se jazyků (online slovníky, online kurzy, zdroje textů, cvičení a nahrávek, apod.). Přidal jsem tam i některé zde se objevivší odkazy, tak snad se na mě za to nebudete čertit a sami sebrané odkazy využijete: http://www.lapiduch.cz/klub.php?…

www.eeyore.uh.cz – na tuto adresu se nemohu připojit – je správná? dík. vítek

správně je to http://eeyore.uh.cz/

:-) English grammar on-line 4U – anglické stránky s různýmmi věcmi

:-) http://www.ego4u.com/…m-up/grammar

:-) Anglický jazyk v Kostce

:-) http://www.volny.cz/…ramatika.htm

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.