Help for English

Daily English Crumbs (Intermediate): Winter in a London Park

Komentáře k článku: Daily English Crumbs (Intermediate): Winter in a London Park

 

Krásná fotka a úžasné otázky :) Díky za tak příjemné procvičení angličtiny :)

už aby bylo zítra a další drobty

Na popis obrázku je myslím celkem kladen důraz (myslím ve škole a při jazykových zkouškách) a jsem moc ráda, že si můžeme tuto aktivitu na HFE vyzkoušet :-D
Když vidím v časopise nějakou zajímavou fotku tak se jí snažím popsat, ale chybí mi k tomu ty vaše otázky :-)

3,4 a 5 otázka

Nechápu kde vzít odpovědi na otázky 3, 4 a 5. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pilda vložený před 15 lety

3,4 a 5 otázka

Nechápu kde vzít odpovědi na otázky 3, 4 a 5. :-)

Re: 3,4 a 5 otázka

Vymyslet si vlastní příběh, vlastní varianty, říct svůj názor ;) Třeba za použití „I guess…“ „He might be going…“ „According to his clothing, he is definitely going to…“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od budgie vložený před 15 lety

Re: 3,4 a 5 otázka

Vymyslet si vlastní příběh, vlastní varianty, říct svůj názor ;) Třeba za použití „I guess…“ „He might be going…“ „According to his clothing, he is definitely going to…“

Re: Re: 3,4 a 5 otázka

děkuji za pomoc :) ano, je to tak, zapojit fantazii

Odkaz na příspěvek Příspěvek od budgie vložený před 15 lety

Re: 3,4 a 5 otázka

Vymyslet si vlastní příběh, vlastní varianty, říct svůj názor ;) Třeba za použití „I guess…“ „He might be going…“ „According to his clothing, he is definitely going to…“

Re: Re: 3,4 a 5 otázka

Jen nápad:

Q: Where is the man with the black umbrella coming from?
-A: I can see, he's wearing a long black coat, which is typical clothing of secret agents. In addition U.K. is the country of James Bond! I guess he's returning from the meeting with his contact in the park. --

Q: What did he do there?
-A: He was taking classified information about UFO landing in The Czech Republic. There is a suspicion of their infiltration local government. --

Q: Where is he going now?
-A: He's heading towards his car that we can see in the distance on the right. Then he'll set off for MI6 headquarters to report on such important thing. --

(Chyby prosím omluvte a opravte.)

to altosh

Great phantasy :-D

Zábradlí

Neporadíte někdo, jak by se měl správně anglicky nazvat ten plůtek/zábradlí/žbrle­ní či co to je? Fence? To si spíš představím laťkový plot, ale nevím, jestli po právu. Nebo railing? Není to poprvé, co to řeším a nikdy nevím, co použít.Ty nuance mi tam unikají. Děkuju.
Jinak „drobky“ moc chválím, vede to k zamyšlení…

Já bych uvítala, kdyby např. v žárovkách byly slovíčka k rozšíření slovní zásoby a u vět např. příkladové odpovědi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lensy vložený před 15 lety

Já bych uvítala, kdyby např. v žárovkách byly slovíčka k rozšíření slovní zásoby a u vět např. příkladové odpovědi.

Re:

Mě se naopak líbí, že musím zapojit fantazii (a následně slovník). Třeba to co vymyslel Altosch – úžasný :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jm3 vložený před 15 lety

Zábradlí

Neporadíte někdo, jak by se měl správně anglicky nazvat ten plůtek/zábradlí/žbrle­ní či co to je? Fence? To si spíš představím laťkový plot, ale nevím, jestli po právu. Nebo railing? Není to poprvé, co to řeším a nikdy nevím, co použít.Ty nuance mi tam unikají. Děkuju.
Jinak „drobky“ moc chválím, vede to k zamyšlení…

Re: Zábradlí

railing (noun): a fence made of narrow posts supporting an upper bar

To co je na obrázku by snad vyhovovalo této definici.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od lensy vložený před 15 lety

Já bych uvítala, kdyby např. v žárovkách byly slovíčka k rozšíření slovní zásoby a u vět např. příkladové odpovědi.

Re:

Maris to pojímá správně. D.E.C. jsou zde zejména pro inspiraci. Měly by podnítit k další práci, včetně práce se slovníkem, který by měl být nedílnou součástí výbavy studenta kteréhokoli jazyka na kterékoli úrovni (pouze typ slovníku by se měl řídit jazykovou náročností a účelům použití). Těch článků je přibližně 25 měsíčně, kdybych dělal práci i za studenty, jednak bych je připravil o silný podnět ke studiu a jednak bych to nemohl nikdy zvládnout. Rozumím Vám, ale raději bych se klonil k větší iniciativě studentů samotných. Samozřejmě se případně (nejste-li si něčím jisti) lze zeptat třeba tady v diskuzi jako třeba výše uvedený dotaz na „zábradlí“. Co se týká pomocných berliček pro studenty, určitě jich více najdete ve článcích pro začátečníky nežli pro vyšší úrovně (a tento článek je určen pro Intermediate, což samozřejmě neznamená, že jej nemohou zkusit i nižší úrovně – neměly by se ale nechat demotivovat případnou vyšší náročností, to by byla škoda).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od altosch vložený před 15 lety

Re: Re: 3,4 a 5 otázka

Jen nápad:

Q: Where is the man with the black umbrella coming from?
-A: I can see, he's wearing a long black coat, which is typical clothing of secret agents. In addition U.K. is the country of James Bond! I guess he's returning from the meeting with his contact in the park. --

Q: What did he do there?
-A: He was taking classified information about UFO landing in The Czech Republic. There is a suspicion of their infiltration local government. --

Q: Where is he going now?
-A: He's heading towards his car that we can see in the distance on the right. Then he'll set off for MI6 headquarters to report on such important thing. --

(Chyby prosím omluvte a opravte.)

Re: Re: Re: 3,4 a 5 otázka

Super! To je teda fantázia, kľudne v tom pokračujte aj v ďaľších „crumbs“ …

„Crumbs“ chválim, super nápad !!!

Inak ako „drobky“ sa v slovenčine označujú vnútornosti (hlavne hydinové), iba tak pre zaujímavosť :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.