Help for English

Soutěž s anglickými jazykolamy

Komentáře k článku: Soutěž s anglickými jazykolamy

 

Tak to je hustá soutěž :) samé překvapení.

Naštestí mám „wudčaka“ natrénovaného, takže by to neměl být problém :-)

Mám dotaz. Třikrát vyslovit nějaký jazykolam za sebou, tomu rozumím.

Zajímá mě, jestli může být mezi jazykolamy malinkatá mezera, alespoň na nadechnutí :) Přemýšlel jsem, že bych si vybral „I can think of six thin things, but I can think of six thick things too“ ale na jeden nádech to bych nedal :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 15 lety

Mám dotaz. Třikrát vyslovit nějaký jazykolam za sebou, tomu rozumím.

Zajímá mě, jestli může být mezi jazykolamy malinkatá mezera, alespoň na nadechnutí :) Přemýšlel jsem, že bych si vybral „I can think of six thin things, but I can think of six thick things too“ ale na jeden nádech to bych nedal :)

Re:

musí být hodně rychlý, ten nádech. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

musí být hodně rychlý, ten nádech. :-)

Re: Re:

Nebo to v programu tak oříznu, že to nepůjde ani poznat :-D

:-D Jedna z mála soutěží, které se nezúčastním, ale moc se těším, že sem nahrávky Marek dá a my bychom si mohli pěkně užít. Byla bych moc zvědavá jak to zvládáte.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JK vložený před 15 lety

Re: Re:

Nebo to v programu tak oříznu, že to nepůjde ani poznat :-D

Re: Re: Re:

taky řešení :-)

No to bude psina :-D

:-) bomba! je tam i můj oblíbený! už se těším!!! ale mám podobný dotaz jako McKay: můžu si tu větu pro sebe rozdělit třeba na tři části a říct to tak, že to nakonec nebude mít úplně nejlepší intonaci, ale rychle a správně to bude? a musí to být fakt úplně nejvíc rychle? ptám se, protože co někomu přijde rychle, jinému může přijít normálně nebo ne moc rychle…díky :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

:-) bomba! je tam i můj oblíbený! už se těším!!! ale mám podobný dotaz jako McKay: můžu si tu větu pro sebe rozdělit třeba na tři části a říct to tak, že to nakonec nebude mít úplně nejlepší intonaci, ale rychle a správně to bude? a musí to být fakt úplně nejvíc rychle? ptám se, protože co někomu přijde rychle, jinému může přijít normálně nebo ne moc rychle…díky :-)

Re:

ne, stačí přiměřeně normálně rychle… myslel jsem, že to člověk nesmí slabikovat, ale prostě přečíst jako by četl normální větu.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

:-D Jedna z mála soutěží, které se nezúčastním, ale moc se těším, že sem nahrávky Marek dá a my bychom si mohli pěkně užít. Byla bych moc zvědavá jak to zvládáte.

Re:

To je škoda. Ještě si to rozmyslete…

Super

To je super nápad. Nejspíš ho také zkusím :-)

Re:

Já mám zase hrozně rád „She sells sea shells…“ a „… pickled peppers“ – hlavně ze známého skoro dvouminutového videa, které jsme si několik měsíců denně pouštěli v práci na odreagování – stačí googlovat řetězec „reportáž z Iráku“ a máte to.
To fakt nemá chybu :-D.

(Akorát se mi nepodařilo pořádně postřehnout, co říká ten voják vlevo. Něco jako My friend has an eight… :-) )

zábava

u plnění tohoto úkolu se určitě pobaví celá rodina, jdu do toho :-)

oblíbený jazykolam mých dětiček

Betty bought a bit of butter,
But the bit of butter Betty bought was bitter.
So Betty bought a better bit of butter,
To make the bitter butter better

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.