Help for English

Vyhodnocení soutěže o seriál GLEE

Komentáře k článku: Vyhodnocení soutěže o seriál GLEE

 

Moc gratuluju, je to skvělý seriál.

Yippeee! Veľmi ste ma potešili, Don't Stop Believing si spievam dookola už teraz. Glee v angličtine bude skvelým prázdninovým spojením príjemného s užitočným. Veľká vďaka HFE a Vám Marku.

Také gratuluji! Prosím, poraďte alespoň, kde bych si mohla dvd objednat, aby mi ho přehrával můj český dvd player.
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucienne vložený před 14 lety

Také gratuluji! Prosím, poraďte alespoň, kde bych si mohla dvd objednat, aby mi ho přehrával můj český dvd player.
Děkuji

Re:

Asi nejlépe AMAZON.CO.UK (pozor na koncovku, ne COM).

A taky pozor na to, který tam koupíte, je jich víc, některé zatím nemají skladem, ale to DVD, o které se soutěžilo „Glee -Season 1, Volume 1“ mají za 17 liber, plus doprava necelých 5 liber, takže to můžete mít za cca 650,– Kč :-)

Jinak o nakupování na AMAZON.CO.UK tu máme článek :-)

I keď som tajne dúfala, :oops: , dve otázky som mala neúplné. Napriek tomu Vám veľmi pekne ďakujem za súťaž, pretože som bola konečne dokopaná, aby som si niečo aj pozrela a čo ma veľmi potešilo, takmer všetkému som rozumela. Som naplnená, spokojná, takže ďalší maličký krôčik k víťazstvu so zdolávaním angličtiny. Bola to moja prvá súťaž, ale určite nie posledná. Stávam sa veľkým fandom tejto superstránky a túto osvetu šírim ďalej. Viete, koľkí o nej nemajú ani potuchy? Ale na druhej strane, neviem si predstaviť Marka ako opravuje 2000 podobných testov. Krásne letné dni!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucienne vložený před 14 lety

Také gratuluji! Prosím, poraďte alespoň, kde bych si mohla dvd objednat, aby mi ho přehrával můj český dvd player.
Děkuji

Re:

Přesně tak, nejjednodušší je to na britském Amazonu. Nyní je k dostání první polovina první sezónu. Druhá polovina sezóny a také COMPLETE SEASON 1 vyjde až v září.

17 liber, to je něco málo přes 500 Kč + poštovné. Určitě to za to stojí.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Patrícia vložený před 14 lety

I keď som tajne dúfala, :oops: , dve otázky som mala neúplné. Napriek tomu Vám veľmi pekne ďakujem za súťaž, pretože som bola konečne dokopaná, aby som si niečo aj pozrela a čo ma veľmi potešilo, takmer všetkému som rozumela. Som naplnená, spokojná, takže ďalší maličký krôčik k víťazstvu so zdolávaním angličtiny. Bola to moja prvá súťaž, ale určite nie posledná. Stávam sa veľkým fandom tejto superstránky a túto osvetu šírim ďalej. Viete, koľkí o nej nemajú ani potuchy? Ale na druhej strane, neviem si predstaviť Marka ako opravuje 2000 podobných testov. Krásne letné dni!

Re:

Za osvětu jsme určitě moc vděční. Díky.
Jsem rád, že Vás soutěž bavila. Teď ás čekají soutěžní prázdniny, což znamená, že soutěže téměř nebudou, ale po prázdninách se můžete těšit na další zajímavé ceny.

Fife

Dobrý den. Chci se zeptat k první otázce. Uznal byste mi odpověď „GLEE SUCKS“- pěvecký kroužek nudí?
Jinak také moc děkuji za tuto soutěž, bylo to dost jiné než ta křížovka. Také patřím k těm, kteří nakonec odpovědi včas neodeslali, protože jsem měla v neděli večer problém připojit se na internet. Ale nelituji toho času, kdy jsem hledala odpovědi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fife vložený před 14 lety

Fife

Dobrý den. Chci se zeptat k první otázce. Uznal byste mi odpověď „GLEE SUCKS“- pěvecký kroužek nudí?
Jinak také moc děkuji za tuto soutěž, bylo to dost jiné než ta křížovka. Také patřím k těm, kteří nakonec odpovědi včas neodeslali, protože jsem měla v neděli večer problém připojit se na internet. Ale nelituji toho času, kdy jsem hledala odpovědi.

Re: Fife

Ano, proč ne. Já bych to tak ale nepřekládal. Když o něčem řeknete, že to SUCKS, tak je to k ničemu, je to trapný.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Fife

Ano, proč ne. Já bych to tak ale nepřekládal. Když o něčem řeknete, že to SUCKS, tak je to k ničemu, je to trapný.

Re: Re: Fife

Děkuji za vysvětlení. Zajímalo mě, jak si s tím překladem poradili ostatní soutěžící. Pro mě bylo docela těžké najít vhodný překlad. Rozumím tomu tak, že bylo třeba hledat mezi slangovými výrazy a významy?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fife vložený před 14 lety

Re: Re: Fife

Děkuji za vysvětlení. Zajímalo mě, jak si s tím překladem poradili ostatní soutěžící. Pro mě bylo docela těžké najít vhodný překlad. Rozumím tomu tak, že bylo třeba hledat mezi slangovými výrazy a významy?

Re: Re: Re: Fife

Seriál je o teenagerech a ti mluví jako teenageři. Že něco SUCKS, to je typický pojem, který se v hovorové americké angličtině používá. Je proto potřeba při překladu přijít s něčím, co používají Češi stejné věkové kategorie pro stejné příležitosti.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re: Fife

Seriál je o teenagerech a ti mluví jako teenageři. Že něco SUCKS, to je typický pojem, který se v hovorové americké angličtině používá. Je proto potřeba při překladu přijít s něčím, co používají Češi stejné věkové kategorie pro stejné příležitosti.

Re: Re: Re: Re: Fife

Děkuji za odpověď i za vaši trpělivost. Teď jsem si to dohledala ve vaší kapitole o slovní zásobě Hovorová angličtina 2. Nevěděla jsem, ve kterém slovníku to mám vyhledat a dokonce, protože jsem nic o seriálu na začátku nevěděla, přemýšlela jsem o tom, jestli tam není nějaká možnost, že ten profesor v tom viděl něco jiného, než tam stojí, protože suck může být sloveso i podstatné jméno a glee má také mnoho významů. Myslím, že teď už mi je to jasné a taky jsem pochopila, proč se ptám jenom já a ostatní s tím problém neměli.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.