Help for English

kontrola překladu vět

 

Prosím o kontrolu překladu vět:

  1. Zítra jedeme do hlavního města. – We are going to go to capital tomorrow.
  2. Díváš se na mě? – Are you looking at me?
  3. Tys mi ještě nedal žádné peníze. – You haven't given me any money yet.
  4. Strávil jsi hodně času v zahraničí? – Have you spent much time in abroad?
  5. Kolik dárků jsi koupil? – How many gifts have you bought?
  6. Můžeš mi půjčit 1000 €? – Can you lend me 1000 €?
  7. Potkal už jsi nějaké domorodce? – Have you met any local yet?
  8. Chci napsat ještě nějaké. – I want to write some more.

Zítra jedeme do hlavního města. – We are going to the capital tomorrow.
Díváš se na mě? – Are you looking at me?
Tys mi ještě nedal žádné peníze. – You haven't given me any money (yet).
Strávil jsi hodně času v zahraničí? – Have you spent much time abroad?
Kolik dárků jsi koupil? – How many gifts have you bought?
Můžeš mi půjčit 1000 €? – Can you lend me 1000 €?
Potkal už jsi nějaké domorodce? – Have you met any locals (yet)? (ve významu “místní lidé”)
Chci napsat ještě nějaké. – I want to write some more. (s kontextem by to bylo lepší ;-)

Děkuji. (thu) Snad jen, ještě mě napadá, nemohla by se věta: “Zítra jedeme do hlavního města.” přeložit oběma způsoby? Tedy: “We are going to the capital tomorrow.” nebo “We are going to go to capital tomorrow.”. V prvním případě tedy s použitím přítomného průběhového času, jelikož se jedná o pevný a nezměnitelný plán a v druhém případě s použitím vazby TO BE GOING TO, jelikož se jedná o plán?

ano dá :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ginga vložený před 12 lety

Děkuji. (thu) Snad jen, ještě mě napadá, nemohla by se věta: “Zítra jedeme do hlavního města.” přeložit oběma způsoby? Tedy: “We are going to the capital tomorrow.” nebo “We are going to go to capital tomorrow.”. V prvním případě tedy s použitím přítomného průběhového času, jelikož se jedná o pevný a nezměnitelný plán a v druhém případě s použitím vazby TO BE GOING TO, jelikož se jedná o plán?

We are going to go… znamená, že to ještě není jisté, nebo se neví podrobnosti, dá se to použít. :)

Děkuji :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.