Help for English

věty s modálními slovesy

 

Mám prosím ještě toto správně?

Až si koupím nové kolo, nebudu všude chodit pěšky. When I buy a new bike, I will not have to go everywhere on foot. Nemusí se omlouvat. He hasn't to condone. Musíš být k lidem slušnější. You have to be polite to people. Neměla by tolik jíst, jestli chce být štíhlejší. She hasn't to eat a lot, if she wants to be slimer. Letos nebudeme moct jet do zahraničí, protože se musím učit. We will not be allowedto go to foreign countries, because I have to study. Nesmíš dělat chyby, jestli tu chceš pracovat. You haven't to do errors, if you want to work here. Byl jsem schopný tu ulici najít docela rychle, protože jsem to město už dobře znal.¨ I was able to fing the street quit fast, because I knew this town well. Nemusíš mi pomáhat, jestli nechceš, You haven't to help me, if you don't want. Nebudeme tu muset čekat dlouho. We will haven't to wait here a long time. První den školy jsme směli odejít ze školy brzy. We were allowed to leave a school soon first day of school.

Strašně moc děkuji!!!!

I will not have to go = nubudu muset chodit
I will not go = nebudu chodit
he hasn't got to apologise OR he doesn't have to apologise
slušnější = more polite
She shouldn't eat so much, if she wants…
We will not be able to go abroad (allowed jen za předpokladu, že jim to někdo zakazuje / zakáže)
You mustn't make mistakes…
I was able to find the street quite fast because I already knew the town well.
You haven't got to help me OR You don't have to help me…if you don't want to
We will not have to wait here for a long time
We were allowed to leave (bez členu) school early on the first day

Doporučuju prostudovat články
Modální (způsobová) slovesa a určite taky
Opisy modálních sloves

:-)Moc děkuji!!!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.