Help for English

Nový článek

 

Zdravím! Mohl byste prosím udělat článek na téma „nadávky“ ? Myslím, že je to taky důležité téma.. :-)

Díky.

Připojuji se. Takové ty hodně používané a né tak moc “ostré”. Třeba ty, co běžně používají děti. Díky

ano, nadávky určitě zpracuji. Sekce ‘hovorová angličtina’ už dlouho neměla přírůstek. :-)

Bezva, už se těším a díky. :-)

Ahoj, po zkušenostech z hor, kdy jsme byli nuceni volat záchranku a najednou zjistili, že všem chybí potřebná slovní zásoba, bych velmi uvítala na téma úraz, nehoda, zranění apod. Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hele1 vložený před 12 lety

Ahoj, po zkušenostech z hor, kdy jsme byli nuceni volat záchranku a najednou zjistili, že všem chybí potřebná slovní zásoba, bych velmi uvítala na téma úraz, nehoda, zranění apod. Díky

Stačí do vyhledávače zadat slovo health. Vyjede vám na to téma několik článků (i tématických okruhů slovní zásoby včetně testů).

Dobrý den,

nejde jen mně zvuk po kliknutí na výslovnost nebo je tu nějaká chyba? Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vera001 vložený před 12 lety

Dobrý den,

nejde jen mně zvuk po kliknutí na výslovnost nebo je tu nějaká chyba? Děkuji.

Jakou to má spojitost s vláknem o názvu Nový článek? Založte prosím nové vlákno, nebo najděte takové, které bude k danému tématu. Díky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vera001 vložený před 12 lety

Dobrý den,

nejde jen mně zvuk po kliknutí na výslovnost nebo je tu nějaká chyba? Děkuji.

Prověříme, opravíme.

Dobrý den, zkouším si dělat nějaká cvičení na wašich webových stránkách, ale občas mám problém odhadnout v vyhodnocení, která odpověď je správná. Je zde nějaký návod? Děkuji Zde je názorný příklad: 9.When we were at our grandma's, we ________ swimming.

have never been vedlejší věta určuje dobu děje (v minulosti), tedy i hlavní věta v tomto případě musí být v minulém čase. Neříká totiž, že jsem nikdy nebyl plavat, ale nikdy na prázdninách u babičky. Navíc, sloveso BE by zde ve vedlejší větě vytvořilo průběhový čas.
have never gone never go never went vedlejší věta určuje dobu děje (v minulosti), tedy i hlavní věta v tomto případě musí být v minulém čase.

pro bližší vysvětlení jednotlivých jevů si vyhledejte na HFE příslušný článek. U jednotlivých odpovědí nelze očekávat vyčerpávající výklad celého gramatického jevu. Pokud jste si ale četl článek o předpřítomném čase, víte, že se nedá použít ve větách, kde je časové určení v minulosti. Vysvětlení odpovědi vám potom připomene to, co už víte, nebo vám řekne, že to je právě to pravidlo.

Dobrý den, zajímalo by mě jestli do budoucna plánujete vytvořit quiz s videem. Že by jsme se podívali na nějákou ukázku videa a vy by jste nám zadávali různé otázky ktomu to videu. A tak by se ukázalo jestli jsme rozuměli. Děkuji za odpověd

Videa jsou nákladná na výrobu a náročná na kvalitu. A připojovat jen tak cizí videa z YouTube není úplně nejlepší, působí to potom jako nějaký osobní blog apod. Zatím něco takového neplánujeme.

ked nie videa tak aspon nejake, posluchove cvicenia … bol by nahovoreny clanok a k clanku by boli otazky, na ktore by sme mali odpovedat. Moznost vidiet clanok by bola iba v tom pripade ak by uzivatel chcel sucasne aj vidiet aj pocuvat clanok. Dalo by sa to zrealizovat?

Ale vždyť v sekci Listening máte dost cvičení na poslech a také se něco najde v Četbě.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.