Help for English

Kde je chyba

 

Ve vete We will meet every Friday during the Summer mám najít 2 chyby, pomůže někdo? Nebo je v zadání omylem vse dobře? Děkuji předem.

Vidím jednu: summer se píše s malým “s”.

Stoprocentně si tím jistá nejsem, ale myslím, že by se mělo dát IN místo DURING. Ale třeba se jen snažím tak horlivě najít tu druhou chybu…

during je tady podle mě vhodnější. Co použití času? We will be meeting …

Z jakého testu je ta věta? Je to obecný test, nebo za nějakou kapitolou o konkrétním jevu? To by mohlo pomoci najít co autor zamýšlel.

Také se přikláním k průběhovému času. A asi bych pro jednoduchost napsal jen summer Friday.

souhlasím s chocolatkou..jen malé s :-)

Tak už mam vetu opravenou od své pani učitelky, jedna chyba byla opravdu v malem “s”, a druhá pry v čase, ktery bude minuly, ****We met …Ale protože byla zadaná jen veta bez kontextu, tak nevidím nic špatného na budoucím čase. Vzhledem k tomu, že pani učitelka nemela k testu klíč, tak je klidně mozné, že se mohla mýlit, nebylo by to bohužel poprvé. Děkuji za nazory.

Tomu nerozumím.Jaká věta byla zadána? Napsal jsi konkrétní větu,

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kocour v botach vložený před 11 lety

Tak už mam vetu opravenou od své pani učitelky, jedna chyba byla opravdu v malem “s”, a druhá pry v čase, ktery bude minuly, ****We met …Ale protože byla zadaná jen veta bez kontextu, tak nevidím nic špatného na budoucím čase. Vzhledem k tomu, že pani učitelka nemela k testu klíč, tak je klidně mozné, že se mohla mýlit, nebylo by to bohužel poprvé. Děkuji za nazory.

You are right – the only mistake in the sentence was ‘s*ummer’. Your teacher should have told you she wants the sentence in the past tense :-)

Tak mi to nedalo a jelikož spousta různých testů visí na internetu, našla jsem toto:

http://www.rhlschool.com/eng4n17.htm

Ve větě jsou opravdu dvě chyby. Velké S u summer a malé f u Friday.

Na budoucím čase opravdu nic špatného není, pokud je věta zadaná sama o sobě bez kontextu.
Paní učitelce se divím. Když si není jistá, nemá takové věci po studentech chtít. Něco si vymyslet jen proto, že bylo v zadání napsané “najděte DVĚ chyby” mi nepřijde dobrý. Klidně může být překlep v zadání, to se stává. Škoda, k takovým učitelům pak člověk ztrácí důvěru.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 11 lety

Tak mi to nedalo a jelikož spousta různých testů visí na internetu, našla jsem toto:

http://www.rhlschool.com/eng4n17.htm

Ve větě jsou opravdu dvě chyby. Velké S u summer a malé f u Friday.

Na budoucím čase opravdu nic špatného není, pokud je věta zadaná sama o sobě bez kontextu.
Paní učitelce se divím. Když si není jistá, nemá takové věci po studentech chtít. Něco si vymyslet jen proto, že bylo v zadání napsané “najděte DVĚ chyby” mi nepřijde dobrý. Klidně může být překlep v zadání, to se stává. Škoda, k takovým učitelům pak člověk ztrácí důvěru.

Tak vida, takze to byl opravdu preklep a clovek si pak zbytecne lame hlavu a hleda chyby kde nejsou. Musim to ukazat ucitelce, neni to poprve, kdy jsme zadnou chybu proste nenasli a ona si pak vymyslela ty neexistujici a tim me totalne zmatla. Potom pomalu prestavam verit svym znalostem. Jen upozornuji, ze pani ucitelka je rodila mluvci, o to je to pro me nepochopitelnejsi. Dekuji za pomoc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kocour v botach vložený před 11 lety

Tak vida, takze to byl opravdu preklep a clovek si pak zbytecne lame hlavu a hleda chyby kde nejsou. Musim to ukazat ucitelce, neni to poprve, kdy jsme zadnou chybu proste nenasli a ona si pak vymyslela ty neexistujici a tim me totalne zmatla. Potom pomalu prestavam verit svym znalostem. Jen upozornuji, ze pani ucitelka je rodila mluvci, o to je to pro me nepochopitelnejsi. Dekuji za pomoc.

Kocoure, to mě zajímá.. Je paní učitelka rodilá mluvčí vystudovaná v oboru (myslím učitelství AJ) nebo je prostě pouze rodilá mluvčí?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.