Help for English

Jak se učit anglicky?

 

Dobrý podvečer,

již od 1. třídy na základní škole se angličtině věnuji, avšak stále mám pocit, že nic neumím. ( Jsem ve 3.ročníku SŠ) Máte nějaké rady jak se vlastně do toho pustit více ? Slovíčka do školy se samozřejmě učím. Občas si něco poslechnu, kouknu na film v aj, ale máte někdo nějaký systém jak to třeba uspořádat ? Hlavní je se pro mě učit do školy a mít tam dobrou známku, nicméně právě školní výuka mi moc nedává. Berou se tam jen slovíčka a gramatika. Chtěla bych se zdokonalit. Ale vlastně moc nevím jak, jakým systémem, jaké pomůcky používat, jak si co zapisovat… Jak postupovat.

Také jsem přemýšlela, že bych začala ještě jako samouk se španělštinou, ale nevím, jestli by to mělo smysl, učit se jazyky dva.

Petra

Nejlepsi je se ponorit do jazyka. Ale je treba delat veci, ktere te bavi. Cist co bys cetla i v cesine, divat se na filmy a serialy, ktere by te bavily i cesky. Ohledne cetby, v zavislosti na tvoji urovni, bud zjednodusenou nebo nejakou mene narocnejsi nezjednodusenou.

Toto je dobre kombinovat s nejakou ucebnici nebo vyukovym programem (English Me!). Take tady na strankach je mnoho clanku a testu na overeni si znalosti nabytych po prostudovani (doporucuji nekolikrat prostudovat a pak testovat). No a pro aktivni procviceni je dobre najit si nejake podobne nadsence do anglictiny a bavit se s nima anglicky.

Zhruba takto jsem se naucil anglicky ja, bez jakekoliv skolni prupravy (ucil sem se 12 let nemecky).

Smysl ucit se vice jazyku urcite ma, cim vice tim lepe, avsak dle meho nazoru predevsim ty svetove (anglictina, francouzstina, spanelstina, nemcina, italstina, arabstina apod.).

PS: V sekci tipy a triky–jak na anglictinu je mnoho uzitecnych rad; doporucuji precist.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 11 lety

Nejlepsi je se ponorit do jazyka. Ale je treba delat veci, ktere te bavi. Cist co bys cetla i v cesine, divat se na filmy a serialy, ktere by te bavily i cesky. Ohledne cetby, v zavislosti na tvoji urovni, bud zjednodusenou nebo nejakou mene narocnejsi nezjednodusenou.

Toto je dobre kombinovat s nejakou ucebnici nebo vyukovym programem (English Me!). Take tady na strankach je mnoho clanku a testu na overeni si znalosti nabytych po prostudovani (doporucuji nekolikrat prostudovat a pak testovat). No a pro aktivni procviceni je dobre najit si nejake podobne nadsence do anglictiny a bavit se s nima anglicky.

Zhruba takto jsem se naucil anglicky ja, bez jakekoliv skolni prupravy (ucil sem se 12 let nemecky).

Smysl ucit se vice jazyku urcite ma, cim vice tim lepe, avsak dle meho nazoru predevsim ty svetove (anglictina, francouzstina, spanelstina, nemcina, italstina, arabstina apod.).

PS: V sekci tipy a triky–jak na anglictinu je mnoho uzitecnych rad; doporucuji precist.

Čtu, časopis bridge a knížky, většinou si půjčím žánr, který bych četla i v českém jazyce, snažím se nevnímat slovíčka, které neznám a pochopit je, ne vždy to jde, ale ano čtení mi trochu pomáhá, ne však tolik. Na seriály se koukám, česky, asi bych opravdu měla zkusit třeba HIMYM v angličtině. English me jsem zkoušela, nebo asi před 2.dny jsem se registrovala a zatím každý den chvilku tam jsem. Sem chodím taky poměrně každý den, já myslím, že mým největším problémem je nějaké seskupení. Prostě říct si, jo, dnes budu 20 minut číst, poslechnu si na HFE nějakou pohádku a pak si přečtu nějakou gramatiku a zkusím testnout. Jenže to dopadne vždy tak, že se zdržím u toho, co mě baví a co mi jde a co vlastně umím a není to přínosem.

Článek jak na angličtinu si přečtu,

moc děkuji za pomoc, zkusím se do jazyka vžít, když se to po pár dnech zlepší, pustím se pak i do španělštiny, mým dalším vysněným jazykem.

S díkem a přáním hezkého večera

Petra

Nechci ti brat iluze, ale po par dnech se ti anglictina sotva zlepsi. Ona se ti muze zlepsit i za tak kratkou dobu, copak o to, ale ta zmena nebude tak snadno pozorovatelna. Urcite by ses nemela venovat jenom vecem, ktere znas. S takovym pristupem se nikam neposunes.
Nejaky ten HIMYM by urcite byl ku prospechu, hned bys mela vetsi motivaci se ucit veci, ktere jeste neznas.

Co se tyce sebeorganizace, tak s tim necht poradi nekdo jiny, s tim ja problemy nemel. Snad jen dodam, ze je to vsechno o motivaci (kdyz se chce (motivace), vsechno jde (umim anglicky)).

Já se anglicky naučil mnohem lépe až když jsem začal angličtinu učit – musel jsem. :-D

při učení je pro zvyšování účinnosti paměti nejlepší zapojit co nejvíce smyslů. Když čtu, vidím jenom černě tištěná slova na papíře, případně si představuju příběh. Daleko lepší jsou videa, protože vidím barevný obraz, slyším a také vnímám děj. Pokud si k tomu pustím titulky, i na ta tištěná slova dojde :) Velmi dobré cvičení je zkusit si říct nahlas názor na něco, co se v současnosti děje kolem mne – je to trénink pohotovosti a aktivní slovní zásoby. Plus k tomu nějakou učebnici, nejlépe pro samouky.

Za moc povedené považuji například CD-ROMy k sérii Oxford Word Skills – obrázky, věty, cvičení, poslech.

No a samozřejmě vtípky a různé hlášky mi nejenom zvednou náladu, naučila jsem se jejich pomocí hodně frází a idiomů. Naposledy jsem se zasmála tady na tomhle: “Dear life, I have a complete grasp of the fact that you are not fair. So please quit teaching me that lesson”…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andreaf vložený před 11 lety

při učení je pro zvyšování účinnosti paměti nejlepší zapojit co nejvíce smyslů. Když čtu, vidím jenom černě tištěná slova na papíře, případně si představuju příběh. Daleko lepší jsou videa, protože vidím barevný obraz, slyším a také vnímám děj. Pokud si k tomu pustím titulky, i na ta tištěná slova dojde :) Velmi dobré cvičení je zkusit si říct nahlas názor na něco, co se v současnosti děje kolem mne – je to trénink pohotovosti a aktivní slovní zásoby. Plus k tomu nějakou učebnici, nejlépe pro samouky.

Za moc povedené považuji například CD-ROMy k sérii Oxford Word Skills – obrázky, věty, cvičení, poslech.

No a samozřejmě vtípky a různé hlášky mi nejenom zvednou náladu, naučila jsem se jejich pomocí hodně frází a idiomů. Naposledy jsem se zasmála tady na tomhle: “Dear life, I have a complete grasp of the fact that you are not fair. So please quit teaching me that lesson”…

Moc děkuji, zapojení více smyslů je myslím dobrý nápad, Díky :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.