Help for English

CAE jaro 2014 - dá se to stihnout?

 

Ještě bych se chtěl zeptat vás všech, co se na CAE chystáte, jaké formě by jste dali, nebo dáte přednost, jestli té klasické papírové, nebo počítačové. Možná to pomůže při rozhodování i ostatním. Něco jsem sice o vykonávání zkoušky na pc už četl, ale přesto mě zajímá váš názor. Díky předem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 11 lety

Ještě bych se chtěl zeptat vás všech, co se na CAE chystáte, jaké formě by jste dali, nebo dáte přednost, jestli té klasické papírové, nebo počítačové. Možná to pomůže při rozhodování i ostatním. Něco jsem sice o vykonávání zkoušky na pc už četl, ale přesto mě zajímá váš názor. Díky předem.

Já jednoznačně CB (computer based), už jen kvůli Writing, kde můžete psát rovnou “načisto” a případné chyby/překlepy/ne­dokonalosti vymazat, přepsat, opravit…
Zkoušel jsem si Writing 3× na zkouškách nanečisto HFE a vždycky jsem měl problém s časem, ať už jsem zvolil jakoukoli metodu. Myslím, že CB mi v tomhle pomůžu už jen v tím, že na počítači píšu rychleji než v ruce.
Další výhoda je v tom, že (pokud jsem to dobře pochopil), nemusíte u žádné části přepisovat odpovědi do záznamových archů, a až do poslední chvíle můžete své odpovědi změnit.
Také mám dojem, že u CB je Listening se sluchátky a ne kazeťáčkem, který někdo pouští někde vepředu na stupínku.
Ovšem CB Speaking zatím není… 

Shrnuto: CB doporučuji pro kohokoli, kdo je zvyklý pracovat s počítačem a nebojí se sahat na myš. 

u mne vítězí počítačová forma, kvůli pohodlí, ale někde vzadu v hlavě vždy svítí výstražné světlo – co když mou práci na počítači kvůli nervozitě odešlu někam do háje? Někam, kde jí už nikdo nikdy nenajde 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od andreaf vložený před 11 lety

u mne vítězí počítačová forma, kvůli pohodlí, ale někde vzadu v hlavě vždy svítí výstražné světlo – co když mou práci na počítači kvůli nervozitě odešlu někam do háje? Někam, kde jí už nikdo nikdy nenajde 

O tom jsem nikdy neslyšel, že by se to takhle ztratilo. 

Mám ještě jeden menší problém. Aj se učím již od školy, ale začátky nebyli moc produktivní čili teď toho vím dost z fce a cae ale často si nejsem jista jednoduchými a základními věcmi. Myslím si že nejsem jediná. Co byste mi doporučili projet za materiály abych toho dohnala.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 11 lety

Mám ještě jeden menší problém. Aj se učím již od školy, ale začátky nebyli moc produktivní čili teď toho vím dost z fce a cae ale často si nejsem jista jednoduchými a základními věcmi. Myslím si že nejsem jediná. Co byste mi doporučili projet za materiály abych toho dohnala.

A nepomohlo by napr. English Me? Ale mne osobne sa najviac pozdáva séria učebníc – Oxford English Grammar Course – Basic, Intermediate, Advanced. Je to inak urobené než ostatné učebnice. oxford english grammar course

Ahoj všem, já se chystám složit CAE letos na podzim. Jinak FCE testy si taky dělám v kombinaci s CAE, ale jsou tam hrozné rozdíly. Zatímco FCE v pohodě dávám na 90–100%, s CAE mám problém. Absolutně největším problémem je u mě poslech. Jak trénujete poslech vy? Dá se to za půl roku vypilovat o jeden level? S poslechem pro FCE vůbec nemám problém, ale s poslechem pro CAE mám problém hodně velký ten rozdíl mi přijde markantní… Jinak držím tady palečky všem, co se také chystají letos na CAE! Kdyby někdo hledal parťáka na přípravu, pište do zpráv 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.