Help for English

THAT vs. IT

 

Dnes jsem narazil na překlad-Vyhovuje Vám to?-Does that suit you? Zarazilo mě použití THAT.Dá se použít IT?

Jaký je prosím rozdíl mezi THAT a IT? Jsou v těchto případech zaměnitelní?

  • 1)Who is it?-TTT

It is Peter. či That is Peter.

  • 2) To je moje.(zde záleží na postavení osoby k věci?)

Vedle mě je pes-It is my dog.( THAT se nedá použít?) a THIS?

  • 3)To je dobře.

That is O.K. či It is O.K.

Děkuji.

Dle mého názoru žádný rozdíl není :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 10 lety

Dle mého názoru žádný rozdíl není :)

Narazil jsem na tento odkaz-

http://www.helpforenglish.cz/…0-that-vs-it

Taky jste se ptal na podobné téma:-)

  • To je škoda-That is a shame

    It is a shame.

Tady je tedy jedno co použiji?

“That” se pouzije pokud se na neco odkazujes, “it” se pouzije kdyz mluvis obecne.

It never bothered me that I earn so little. (mluvis obecne o nejake skutecnosti).

I earn little money. That never bothered me, though. (odkazujes se na neajkou skutecnost).

Neni jedno, ktere pouzijes. Nekdy mohou byt zamenitelne (s drobnou zmenou vyznamu), jindy muze byt pouziti toho ci onoho neprirozene.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 10 lety

“That” se pouzije pokud se na neco odkazujes, “it” se pouzije kdyz mluvis obecne.

It never bothered me that I earn so little. (mluvis obecne o nejake skutecnosti).

I earn little money. That never bothered me, though. (odkazujes se na neajkou skutecnost).

Neni jedno, ktere pouzijes. Nekdy mohou byt zamenitelne (s drobnou zmenou vyznamu), jindy muze byt pouziti toho ci onoho neprirozene.

Aha. Hledal jsem to všude a konečně jsem narazil na toho správného. Rád bych se Vás ještě zeptal na: http://www.helpforenglish.cz/…25-it-x-that

It's great. That's great. This's great.

Takže každé znamená něco jiného?

1)Does that suit you?-tady odkazujeme(Does it suit you? by bylo co?) 2)That is a shame.-odkaz na nějakou událost

  • Je škoda,že nepřijel.??

3)Who is it?

It is Peter. či That is Peter.

4)To je můj pes.

It is my dog. či That is my dog.

Velmi děkuji za vysvětlení:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.