Help for English

Jak se učit výslovnost

 

Ahoj,

asi tu už je vlákno, ale daří se mi jen nacházet na jednotlivá slovíčka. V tomhle mi jde o to, jak se učíte výslovnost – třeba opakováním dialogů nebo nějaká dobrá učebnice (např. od p.Melena), apod. prostě co hodně pomohlo, třeba i nějaké self-nahrávání…?

Nedávno jsme měli hodinu výslovnosti a ta učitelka (češka) měla neuvěřitelně perfektní britskou výslovnost.

Přijde mi taky, že k americké výslovnosti nejsou skoro žádné materiály zatímco k BBC výslovnosti je jich hafo. Proto by mě zajímalo hlavně kdo se učí americkou výslovnost tak kde čerpá, protože třeba knihu na tohle hledám marně.

Díky za každou reakci, Kuba

Já se jí naučila z písniček a filmů. Žádnou učebnici jsem neměla. Ale zkus tohle: http://www.rachelsenglish.com/.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 10 lety

Ahoj,

asi tu už je vlákno, ale daří se mi jen nacházet na jednotlivá slovíčka. V tomhle mi jde o to, jak se učíte výslovnost – třeba opakováním dialogů nebo nějaká dobrá učebnice (např. od p.Melena), apod. prostě co hodně pomohlo, třeba i nějaké self-nahrávání…?

Nedávno jsme měli hodinu výslovnosti a ta učitelka (češka) měla neuvěřitelně perfektní britskou výslovnost.

Přijde mi taky, že k americké výslovnosti nejsou skoro žádné materiály zatímco k BBC výslovnosti je jich hafo. Proto by mě zajímalo hlavně kdo se učí americkou výslovnost tak kde čerpá, protože třeba knihu na tohle hledám marně.

Díky za každou reakci, Kuba

Napr. táto kniha American Accent Training nie je špeciálne len na výslovnosť ale myslím si, že je celkom dobrá. Mám ju doma a trochu dlhšiu dobu sa chystám, že so do nej už konečne pustím.

Kouknu na obě, díky! :)

Mě docela baví trénovat výslovnost na English Central http://www.englishcentral.com . Mluvčí tam jsou různí, je potřeba si vybrat. A v neplacené verzi je počet videí omezený tuším na 2 za měsíc. Pro mě je důležité, že se slyším a můžu “pracovat” na jednotlivých slovech.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.