Help for English

výslovnost Angl. a Čes. samohlásky E

 

Zdravím, prosím jaký je přesně výslovnostní rozdíl anglického a českého /e/?

např. u těchto slov (anglické – české)

let – led, met – med, less – les, step – step

P.Melen ve své knize píše, že české /e/ je tomu anglickému podobné, mám tomu rozumět tak, že předešlá slova znějí nefonetikovi stejně?

Díky Kuba

PS – prosím o přejmenování nadpisu, asi víte čeho :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 10 lety

Zdravím, prosím jaký je přesně výslovnostní rozdíl anglického a českého /e/?

např. u těchto slov (anglické – české)

let – led, met – med, less – les, step – step

P.Melen ve své knize píše, že české /e/ je tomu anglickému podobné, mám tomu rozumět tak, že předešlá slova znějí nefonetikovi stejně?

Díky Kuba

PS – prosím o přejmenování nadpisu, asi víte čeho :D

Ale ono to přece není jen o samotném E, ale i o ostatních písmenkách…

Třeba přídech, znělé/neznělé hlásky apod.

R.Svozílek: jj, to je jasné, ale ptal jsem se jestli je vlastně rozdíl samotné samohlásky české vs anglické zanedbatelný, třeba A nebo I se vyslovují výrazně jinak, ale p.Melen bohužel nenahrál anglické a české protiklady onoho E.
Zatím mi to jde tak, že se učím první samotné samohlásky a souhlásky a pak je komponuju do slov, s tím, že vím, jak je tvořit a to mi strašně pomáhá to dát dohromady a pak to zní tak jak má, proto taková skoro přehnaná starost :-)

Franta: díky, škoda, že tam neříká nic o ústním uspořádání :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 10 lety

R.Svozílek: jj, to je jasné, ale ptal jsem se jestli je vlastně rozdíl samotné samohlásky české vs anglické zanedbatelný, třeba A nebo I se vyslovují výrazně jinak, ale p.Melen bohužel nenahrál anglické a české protiklady onoho E.
Zatím mi to jde tak, že se učím první samotné samohlásky a souhlásky a pak je komponuju do slov, s tím, že vím, jak je tvořit a to mi strašně pomáhá to dát dohromady a pak to zní tak jak má, proto taková skoro přehnaná starost :-)

Franta: díky, škoda, že tam neříká nic o ústním uspořádání :-D

Řekl bych, že anglické E je malinko ostřejší než české, ale zdaleka nedosahuje intenzity / * /, / * / či / * /.
Můžeš se podívat i sem:
http://en.wikipedia.org/…ounded_vowel
http://en.wikipedia.org/…ounded_vowel
jsou tam nahrávky. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.