Help for English

Vyhlídnout si něco

 

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně spojení: VYHLÍDNOUT SI NĚCO (v obchodě/ na internetu, s tím, že si to plánuji koupit). Nenapadá mě nějak vhodné spojení, které by přesně toto sloveso vystihovalo.

Předem díky za jakoukoliv pomoc

Lingea pro “vyhlédnout” nabízí = pick out, select, choose
Podle mě stoprocentní překlad angličtina nenabízí.

Možná zkusit třeba “mít spadeno na…” = be set on something

Přesně tohle mi lingea také nabídla, bohužel překlad to není stoprocentní a tak jsem doufal, že se někdo ukáže s vhodným překladem. Jak říkáte, asi ho angličtina nenabízí. Každopádně obejít se to dá, třeba také trochu delším výrazem: I chose/selec­ted/saw it (in the shop) and I intend to buy it.

Díky za odpověď…Lingeu jsem také skoukl předtím, než jsem zde vytvořil na to vlastní vlákno. Takže tedy s největší pravděpodobností na to přímo v angličtině nic není, ještě jednou díky za ochotu.

Teď jsem se díval do Fronka a našel jsem, že tam má to stejné jako Lingea. Nebo je to přesně naopak? :-D

Možná vám postačí “Have sb's eye on sth” – mít na něco spadeno :-)

JO to zní líp než “set on” :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.