Help for English

1lekce-pozdravy otázka

 

Ahoj rozhodla jsem se že se budu učit tady a že začnu od první lekce vím že takový ty zkratky které se spíše používají někde na chatu na fb jako třeba : THX 4U L8R See ya

Chtěla bych se zeptat jestli bych chtěla třeba někomu přečíst zprávu a bylo by tam See ya jak bych to měla přečíst (Sí ja?) a jak bych měla přečíst ty ostatní jako např. L8R, 4U,THX,B4N, T2UL8R vím jak se čtou ty čísla mají stejnou výslovnost jako takhle třeba : for- four jen bych se chtěla zeptat jak bych je měla číst . ty všechny prosím nevíte?

Nějak nechápu, jak to souvisí s první lekcí – pozdravy, každopádně pokud jste začátečník, tímhle bych se nezabýval. Učte se raději celá slova.

Ty zkratky se čtou stejně jako slovo nebo fráze, které zastupují. L8R = later [lejtr], slouží jako zkrácení při psaní, ale čteme celá slova/fráze. Používá se THX (Thanks), 4U (for you). Třeba T2UL8R vypadá hrůzostrašně.

Promiňte, asi mi vypadl mozek, ale co znamená ta poslední zkratka, tedy

  • T2UL8R

Nějak mi nedochází to “T2U”.

To se těžko odvozuje. Je to talk to you later. Stačí zkratku zadat do googlu a najdete význam.

zde je seznam zkratek v online diskusích: http://cs.wikipedia.org/…skus%C3%ADch

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniela Bezpalcova vložený před 9 lety

Ahoj rozhodla jsem se že se budu učit tady a že začnu od první lekce vím že takový ty zkratky které se spíše používají někde na chatu na fb jako třeba : THX 4U L8R See ya

Chtěla bych se zeptat jestli bych chtěla třeba někomu přečíst zprávu a bylo by tam See ya jak bych to měla přečíst (Sí ja?) a jak bych měla přečíst ty ostatní jako např. L8R, 4U,THX,B4N, T2UL8R vím jak se čtou ty čísla mají stejnou výslovnost jako takhle třeba : for- four jen bych se chtěla zeptat jak bych je měla číst . ty všechny prosím nevíte?

Pokud chcete začít “od první lekce”, doporučuji Kurs pro začátečníky:
Angličtina pro začátečníky – Mapa kurzu

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.