Help for English

Který seriál?

 

Rozhodl jsem sen a chvíli opustit 40+ minutové seriály a místo toho bych se rád pustil do seriálů, jejichž díly netrvají více jak 25 minut.

Rozhoduji se mezi Krok za krokem, 2 a půl chlapa, IT Crowd a Červený trpaslík. Všechny jsem více či méně viděl v češtině. Pokud ovšem s nimi máte zkušenost, který z nich nabízí “nejpřijatelnější” angličtinu (=aby nebyla až příliš komplikovaná a zároveň aby ten seriál v originále nezněl přišerně, jako se to říká o Simpsonech), nebojte se vyjádřit.

Budu rád za Vaše postřehy :)

Mně vyhovovalo HIMYM – kolem 20 minut na díl. Zkuste a uvidíte, zda to je či není “komplikované”. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 9 lety

Mně vyhovovalo HIMYM – kolem 20 minut na díl. Zkuste a uvidíte, zda to je či není “komplikované”. :)

Díky za tip, bohužel, trefil jste jediný seriál, který jsem v angličtině dokoukal :D

To je škoda, také bych himym doporučil.

Jinak, já osobně si myslím, že je to docela jedno, jaký seriál. Takové ty seriály typu himym jsou fajn, protože je tam běžná konverzace, bez odbornosti apod. Já koukal na The Big Bang Theory a vyhovoval mi…

Řekl bych, že je hlavně důležité, aby vás seriál bavil. Můžete zkusit více a uvidíte.

IT Crowd má přijatelně srozumitelnou britskou (+irskou) angličtinu, jediná nevýhoda je poměrně málo dílů :)

Právě jsme načali Červeného trpaslíka v originále…Rim­merovi a Krytonovi je rozumět dobře, mluví spisovnou angličtinou, ale s Listerovým “plebejským” přízvukem je to horší :) (nicméně pro člověka, který se chystá odcestovat do Británie, je to celkem dobrá průprava)

Krok za krokem – tím se nic nepokazí, čistá “američtina”, řekla bych, že je jí dobře rozumět. S 2 a půl chlapa zkušenost nemám.

Hlasuji pro Dva a půl chlapa a Ajťáky......nejlépe najednou a střídat :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JohnyHiawa vložený před 9 lety

Rozhodl jsem sen a chvíli opustit 40+ minutové seriály a místo toho bych se rád pustil do seriálů, jejichž díly netrvají více jak 25 minut.

Rozhoduji se mezi Krok za krokem, 2 a půl chlapa, IT Crowd a Červený trpaslík. Všechny jsem více či méně viděl v češtině. Pokud ovšem s nimi máte zkušenost, který z nich nabízí “nejpřijatelnější” angličtinu (=aby nebyla až příliš komplikovaná a zároveň aby ten seriál v originále nezněl přišerně, jako se to říká o Simpsonech), nebojte se vyjádřit.

Budu rád za Vaše postřehy :)

Na youtube se dají najít scénky ze všech zmiňovaných seriálů v angličtině. Red dwarf je tam myslím dokonce komplet. Nejlepší úsudek si člověk udělá sám.

Z výše zmíněných jsem zhlédnul IT Crowd a Red Dwarf (několik dílů).

IT Crowd je hodně srozumitelný. Red Dwarf mi připadal docela těžký a často jsem musel hledat ve slovníku a googlovat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.