Help for English

Cizi

 

Priznam se nevim (ani za pomoci slovniku) ja vyjadrit za urcitych situacich vyznam „cizi“. Nemam na mysli „zahranicni“ ale proste ten „cesky“ vyznam.

Napr: „cizi clovek“ ,ale chci ten vyznam jako adj. Nebo: „todle neni moje, to je cizi“. Vim ze se to da rict treba stranger nebo jinak obejit, ale me jde o ten anglicky adj. ekvivalent.

foreign by podle mě šel…

No konkrétně ta věta, co si napsal by se asi řekla: "It's not mine. It's someone else's.

Ou, tu druhou část jsem nečetl :-D
Ale jinak třeba cizí předmět (neznámý) bych řekl asi Foreign object…

Foreign se opravdu týká jen ve spojení se zeměmi, nebo popř. že je tobě samotnému něco cizí vzhledem k tvé osobě a k tvému chování. Např. Je mi to vše cizí (Netýká se mě to): It's all foreign to me.

Však o čem mluvím :-)

No jako neznámý předmět bych určitě neřekl foreign object. Ten předmět se nijak netýká přímo mě, mé osoby, mých názorů atd. Neznámý předmět bych zkrátka řekl unknown object.

no neznámý je pochopitelně unknown… ale mluvím, jako bych měl z něj xenofobii :-D

No tak možná taky, ale záleží na kontextu. Takhle jen přeložit slovní spojení může mít několik verzí.

no právě.. je třeba se rozhodnout podle situace..

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.