Help for English

...has/have been being...

 

This room has been being used all day.
The patien has been being operated on for three hours.

Je možné to vyjadřit timto časem? Hledal jsem všude na netu, ale nemůžu nikde najít zda-li je to gramaticky správně nebo ne..
Přes google jsem na to par výrazů našel, ale nezdálo se mi, že by to bylo často používané. Ale nenapadá me jinej způsob, jak tyto druhy vět vyjádřit.
Dík za odpověď..

je to předpřítomný průběhový čas v trpném rodu, není tomu co vytknout.

Tedy jsem na to koukal a stejně to nepomohlo. Jak často se s takovýmto časem může člověk setkat?

Často…
I've been waiting for you for three hours.
Třeba.
:)

to sequence: Jsem si jist, že Přemet to tak nemyslel…šlo mu o ten trpný rod
to Přemet: není to zase tak časté, ale v podstatě teoreticky gramaticky správně…

No řekl časem a šlo o předpřítomný průb… takže jsem to pochopil takhle… a každý jiný by to zřejmě pochopil stejně… no co, nikam se t neztratí :-)

Tak když to není zase tak časté, je zde nějaký jiný obrat(více přirozený pro rodilé mluvčí) jak to vyjádřit?

Jsem se nevyjádřil úplně přesně. Pardon. Goofy mě ale pochopil…Díky

Např. Somebody has been using this room all day.
The room has been taken all day.
The room has been unavailable all day.
atd atd. Prostě jakkoliv jinak. Ale gramaticky jsou ty věty OK.

Rozumím a dík za odpovědi;)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl v překladu těchto dvou vět:
They were being watched.
They were watched.

První věta – byli sledováni – př. průběhový v trp. rodě – tomu bych rozuměl, ale dává smysl také druhá věta nebo je to nesmysl?

Děkuji

Dává to smysl.

They follow us every time we leave the house.
We are followed…

They are following us now.
We are being followed (now)

Zvolil jsem tento „čítankový“ příklad :-)

Díky za příklad i výklad :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.