Help for English

jak napsat "příspěvek do diskuze"?

 

ve slovníku seznamu se mi žádná anglická možnost na slovo “přispěvek” nelíbí, protože jde spíš o finance (contribution, fee, subsidy apod.) ani ještě tak nejvhodnější (aspoň dle mého zdání) nabízené slovo (entry) se mi moc nelíbí.

myslím si, že musí být něco bližšího pro výraz “příspěvek”, ve smyslu – do diskuze, do vlákna internetového fóra apod

díky za rady :-)

Na zahraničních fórech se hodně mluví o post.

díky! je teda divný, že mě to nenapadlo :) na druhou stranu poměrně rozsáhlej slovník na seznamu by to měl zahrnovat a přitom to neví.

tak mě napadá, že na rozdíl do internetového fóra, není ale “post” určitě použitelný jako příspěvek do diskuze, když třeba sedí diskutéři u kulatého stolu..

kolego, musím reagovat na váš “post” :-) to by zjevně nešlo

Abych pravdu řekla, nedokážu si to představit ani v češtině – že bych seděla s někým u stolu, diskutovala a vložila se do hovoru s tím, že bych ráda reagovala na příspěvek kolegy… spíš bych řekla, musím reagovat na to, co jste řekl / ráda bych se vyjádřila k posledně řečenému apod. Zkusíte si to v angličtině nejprve sama? :-)

contribution?

contribution to the debate hovori to aj slovnik aj prispevok do novin sa tak povie

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.