Help for English

Cteni dokumentace

 

Dobry vecer, procital jsem hodiny tyto stranky a i presto jsem se rozhodl, ze poprosim o radu. Nejakym zpusobem jsem proplul bez anglictiny az do 35let. Momentalne v praci potrebuji anglictinu pro cteni dokumentace IT.

To, ze jsem to nechal zajit tak daleko je velka chyba – moje.

Mluvit nepotrebuji – ciste se jedna o cteni dokumentace. Muzete mi doporucit, jak by jste postupovali? Byl jsem se podivat na kurzu, ale tam mi vyucujici rekl, ze by mi to moc nepomohlo spise, ze potrebuji slovni zasobu a individualni pristup.

Koukal jsem i na ucebnice pro samouky Leda, nekdo mi zase doporucoval prekladat primo ten text, co se potrebuji naucit, ale kdyz nemam zadne znalosti a neznam gramatiku, jestli je to spravny napad.

Dekuju za radu

Pro vás normální jazykový kurz opravdu nebude vhodný, ten vyučující měl pravdu. Je tady pár věcí, které je tedy nutné vzít v potaz:

  • IT dokumentace asi nebude překypovat záludnými gramatickými jevy, bude tam takový základ (což je dobrá zpráva)
  • v angličtině jedno slovo (aniž by se změnilo) může být vícero slovním druhem (což není tak dobrá zpráva, ale ->)
  • slovosled v angličtině je v zásadě pevně stanoven (což vám umožní se lépe orientovat ve slovních druzích – dobrá zpráva)

Doporučila bych vám najít takového soukromého lektora, který vás naučí základy angličtiny (klidně můžete vynechat klasická slovíčka a pracovat rovnou s těmi, které budete potřebovat, oblast IT). Můžete samozřejmě začít (či paralelně pracovat) sám na našich stránkách s kurzem Angličtina pro začátečníky – Informace o kurzu. Učit se sám s učebnicí pro samouky můžete také, ale bude to dost velká dřina (a navíc vás neznám, tak nevím, jaký jste typ studenta a jaké jsou vaše časové a jiné možnosti).

Každopádně vám přeji hodně štěstí a držím palce, čeká vás nelehký úkol.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 8 lety

Pro vás normální jazykový kurz opravdu nebude vhodný, ten vyučující měl pravdu. Je tady pár věcí, které je tedy nutné vzít v potaz:

  • IT dokumentace asi nebude překypovat záludnými gramatickými jevy, bude tam takový základ (což je dobrá zpráva)
  • v angličtině jedno slovo (aniž by se změnilo) může být vícero slovním druhem (což není tak dobrá zpráva, ale ->)
  • slovosled v angličtině je v zásadě pevně stanoven (což vám umožní se lépe orientovat ve slovních druzích – dobrá zpráva)

Doporučila bych vám najít takového soukromého lektora, který vás naučí základy angličtiny (klidně můžete vynechat klasická slovíčka a pracovat rovnou s těmi, které budete potřebovat, oblast IT). Můžete samozřejmě začít (či paralelně pracovat) sám na našich stránkách s kurzem Angličtina pro začátečníky – Informace o kurzu. Učit se sám s učebnicí pro samouky můžete také, ale bude to dost velká dřina (a navíc vás neznám, tak nevím, jaký jste typ studenta a jaké jsou vaše časové a jiné možnosti).

Každopádně vám přeji hodně štěstí a držím palce, čeká vás nelehký úkol.

Moc Vám děkuju za vyčerpávající rady! Všichni říkají, že je obrovská výhoda internetu na množství literatury a návodu. Občas si říkám, jestli to není na škodu :-) Trochu jsem se v tom ztratil a tak jsem napsal zde pro nějaký ucelený pohled na problematiku, jak přistoupit ke čtení. Soukromý lektor bude asi nejlepší volba…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petrliska vložený před 8 lety

Moc Vám děkuju za vyčerpávající rady! Všichni říkají, že je obrovská výhoda internetu na množství literatury a návodu. Občas si říkám, jestli to není na škodu :-) Trochu jsem se v tom ztratil a tak jsem napsal zde pro nějaký ucelený pohled na problematiku, jak přistoupit ke čtení. Soukromý lektor bude asi nejlepší volba…

Jen připomínám, že v dnešní době můžete mít lekce i např. přes Skype. Výhodou je, že takovou lekci lze mít téměř kdykoli a můžete si vybrat lektora klidně z druhého konce republiky (nebo dokonce druhé strany Zeměkoule). :)

Rad bych se zde zeptal, jeslti je tu nekdo (nebo nekoho takoveho znate) , kdo napr. vyucuje pres ten zmineny Skype? popripade i osobne Praha. Oslovil jsem asi 4–6 lektoru a vsichni me odkazali na nekoho, kdo dela primo technickou anglictinu. Myslel jsem, ze ze zacatku je nutna “obycejna” anglictina… Dekuju

Na tvojom mieste by som to tiez skusila rovno s tou technickou anglictinou, kedze ju potrebujes. Skus a uvidis, ci to pojde, podla mna ano a aspon sa nebudes zdrzovat. Aj ini na tom boli tak ako ty a ovladaju len tuto cast AJ.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petrliska vložený před 8 lety

Rad bych se zde zeptal, jeslti je tu nekdo (nebo nekoho takoveho znate) , kdo napr. vyucuje pres ten zmineny Skype? popripade i osobne Praha. Oslovil jsem asi 4–6 lektoru a vsichni me odkazali na nekoho, kdo dela primo technickou anglictinu. Myslel jsem, ze ze zacatku je nutna “obycejna” anglictina… Dekuju

Poslal jsem Vám soukromou zprávu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.