Help for English

Psaní poznámek

 

Zdravím,

píšu si veškeré učivo do bloku A4, 200 stran, myslíte si, že je toto dobrá volba? Jak si poznamenáváte vy nové učivo? Jakým stylem si jej potom opakujete?

Děkuji.

Pokud Vám to tímhle způsobem vyhovuje, pak ano.

Já si zaznamenávám pouze nová slovíčka, buďto zvlášť do slovní banky ve wordu, nebo častěji přímo v elektronickém slovníku Lingea (funkce učení). Procvičování, zkoušení a opakování dělám průběžně podle času a nálady.

Moc mě to nevyhovuje, stejně to poté nečtu, napadla mě ještě jedna možnost, látku si napsat na kartičku, např. Vysvětli minulý čas prostý a na druhé straně bude vysvětlení, třeba si takle udělám 30 karet a 3 si za ten den vytáhnu a takhle to budu dělat každý den, na slovíčka používám způsob taky kartiček, s anglickým a českým přeladem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od DominikJursa vložený před 8 lety

Moc mě to nevyhovuje, stejně to poté nečtu, napadla mě ještě jedna možnost, látku si napsat na kartičku, např. Vysvětli minulý čas prostý a na druhé straně bude vysvětlení, třeba si takle udělám 30 karet a 3 si za ten den vytáhnu a takhle to budu dělat každý den, na slovíčka používám způsob taky kartiček, s anglickým a českým přeladem.

“Vysvětli minulý čas prostý” mi zní spíš jako úkol pro budoucího učitele. Pokud každý den čtete knihy a posloucháte/sle­dujete něco anglicky, podobné věci jednodušše odpozorujete a přirozeně je budete používat správně. Dokážete je případně následně i vysvětlit, ale nestavěl bych to na první místo v učení. Tam vždy patří kontakt s reálným jazykem.

Dominik, robim to ako ty, mam uz zapisanych plno zositov, skusala som aj karticky, nie na gramatiku, ale na slovicka alebo slovne spojenia alebo cele vety. Tiez mam pocit, ze mi to nevyhovuje, lebo sa k tomu nevraciam a neopakujem to. Po case na to zas pozeram ako na novu vec. Do tych zositov si pisem vsetko mozne, nielen slovicka. Rozmyslam, ze si skusim vypisovat zvlast do zosita len slovicka a k tym sa vracat. Este by som mala mat zvlast slovnicek na slovicka z jazykoveho kurzu. Lenze tiez neviem, ci sa k nim budem vracat, lebo napr. slovicka k ucebnici su volne dostupne na internete, tak ich mam aj vytlacene ku kazdej lekcii, ale tiez ma moc nebavi si ich citat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.