Help for English

Rozhovor o úrovni studia angličtiny v ČR

 

Díky Franto, zajímavé. I když těch 17% lidí, kteří si dokáží přečíst noviny v angličtině o uprchlické krizi, Brexitu, atd… je podle mne až moc vysoké číslo. Ale možná se mýlím. V Olomouci, Praze je to pravděpodobně jiné než někde v menší obci. Možná jsem až velký pesimista.

Precitane, dik. Niektore myslienky su na diskusiu. Napriklad hovori, ze

Nyní je velký trend (v Americe, ale i v Anglii, kde původně na všechno zavedli testy) se těchto testů zbavit. Protože velmi často instituce připravovaly studenty na to, aby odpověděli dobře na test, a ne, aby byli vzdělaní. A to je špatně.

Tie testy tam stale maju, aspon co sa tyka UK, studenti vobec nie su skusani ustne. Toto sa mi zda zvlastne, vobec nevedu studenta k ustnemu prejavu.

A celkovo, je to smutne, ze tolko rokov po revolucii je situacia s jazykmi takato. Uz davno malo byt zavedene vyucovanie viacerych predmetov v cudzom jazyku, najlepsie v dvoch, tak sa najlepsie a prirodzene uci, nie izolovany jazyk. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mhmm vložený před 8 lety

Precitane, dik. Niektore myslienky su na diskusiu. Napriklad hovori, ze

Nyní je velký trend (v Americe, ale i v Anglii, kde původně na všechno zavedli testy) se těchto testů zbavit. Protože velmi často instituce připravovaly studenty na to, aby odpověděli dobře na test, a ne, aby byli vzdělaní. A to je špatně.

Tie testy tam stale maju, aspon co sa tyka UK, studenti vobec nie su skusani ustne. Toto sa mi zda zvlastne, vobec nevedu studenta k ustnemu prejavu.

A celkovo, je to smutne, ze tolko rokov po revolucii je situacia s jazykmi takato. Uz davno malo byt zavedene vyucovanie viacerych predmetov v cudzom jazyku, najlepsie v dvoch, tak sa najlepsie a prirodzene uci, nie izolovany jazyk. :)

Předměty v cizím jazyce se již experimentálně zavádí, nicméně jsou to zatím spíš pokusy. Problém vidím v jazykové úrovni takových učitelů. Možná to ten zeměpisář a dějepisář anglicky zvládne odvykládat, ale utvrdí přitom žákům Czenglish, což je vlastně kontraproduktivní.

Další krok bych viděl v tom, co mají ve Finsku – viz můj odkaz zde:
http://www.helpforenglish.cz/…em-ve-finsku

Precteno, diky. Osobne si myslim, ze cteni moc nezmeni. Precetla jsem v anglictine uz hodne pres 100 knizek, novinovy clanek celkem bez problemu (az na to, ze politika neni zrovna moje hobby), ale kdyz dojde na to, ze bych mela mluvit, jsem vedle.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Leiah vložený před 8 lety

Precteno, diky. Osobne si myslim, ze cteni moc nezmeni. Precetla jsem v anglictine uz hodne pres 100 knizek, novinovy clanek celkem bez problemu (az na to, ze politika neni zrovna moje hobby), ale kdyz dojde na to, ze bych mela mluvit, jsem vedle.

Jistě, to je ale věc procvičování. Když to neprocvičuji, tak mi to nejde.
V rozhovoru se spíše, podle mě, mluví o tom, že pokud napřed nečtu v angličtině, tak nejsem schopen se správně vyjadřovat, ani když se o to budu hodně snažit.
(Přesně na toto téma budu mít tuto sobotu seminář na EnglishBooks Day v Berouně.)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 8 lety

Jistě, to je ale věc procvičování. Když to neprocvičuji, tak mi to nejde.
V rozhovoru se spíše, podle mě, mluví o tom, že pokud napřed nečtu v angličtině, tak nejsem schopen se správně vyjadřovat, ani když se o to budu hodně snažit.
(Přesně na toto téma budu mít tuto sobotu seminář na EnglishBooks Day v Berouně.)

Koukala jsem, zjednodušená četba… Ze zjednodušené četby jsem se pokoušela číst několik knížek, nedočetla jsem ani jednu… Možná právě to mi pomohlo, že jsem se donutila přečíst první nezjednodušenou (a byl to docela děs, běs) a dneska už čtu bez problémů. Musím říct, že to hodně pomáhá při psaní. Kolikrát mě samotnou překvapí, s čím přijdu :-) Mluvení je už ale jiná liga… (možná je to i tím, že ani česky toho právě moc nenamluvím. Písmenka mám o 100% radši). Tak ať se seminář líbí..!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.