Help for English

will find out/will have found out - CAE učebnice

 

Dobrý den/Ahoj :)

CAE učebnice:

But by next Friday morning, Leigh will find out whether his new play meets with the approval of the critics or not.

V klíči je tato varianta, ale já s ní naprosto nesouhlasím. S “by” by měl být pouze předpřítomný čas – pokud se nejedná např. o slůvko “know” apod. Rád bych si zde tedy chtěl pouze potvrdit to, že jedinou správnou odpovědí je “will have found out”.

Vím, že jsem zde podobný problém řešil ke konci roku 2015 a od všech se mi dostalo jednoznačné rady – žádný minulý čas, ale předminulý (s by). Podobné by to mělo být zde, ne?

Díky.

But by next Friday morning, Leigh will find out whether his new play meets with the approval of the critics or not.

Příští pátek ráno se Leigh (teprve) dozví …

S předbudoucím časem will have found – už to bude vědět.

Obě možnosti jsou podle mě přijatelné, akorát tady sdělují trochu jinou skutečnost.

Souhlasím s Josefem. Podle mne neexistuje rovnítko mezi použiji BY musím použít perfektní čas (předbudoucí, předminulý).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.