Help for English

Will X to be going to

 

Dobrý den, měla bych dotaz. Mám test KET a mám za úkol doplnit jedno slovo do vět. Text je:

I'm sitting __on__ the beach at the moment. Soon, I'm __going__ to have a swim. I arrived here three days __ago__ with my family. We _______________ be on holiday together for two weeks.

Můj dotaz je, proč je správná odpověď will? Chápu, že pokud mám doplnit JEDNO slovo, není co jiného tam doplnit. Ale nemělo by být správně “We are going to be on holiday…” Jako plánovaná budoucnost?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sakoz vložený před 7 lety

Dobrý den, měla bych dotaz. Mám test KET a mám za úkol doplnit jedno slovo do vět. Text je:

I'm sitting __on__ the beach at the moment. Soon, I'm __going__ to have a swim. I arrived here three days __ago__ with my family. We _______________ be on holiday together for two weeks.

Můj dotaz je, proč je správná odpověď will? Chápu, že pokud mám doplnit JEDNO slovo, není co jiného tam doplnit. Ale nemělo by být správně “We are going to be on holiday…” Jako plánovaná budoucnost?

čára mezi WILL a GOING TO není rozhodně tak jasná, jak se to učebnice a učitelé snaží do studentů nacpat. :-) Rozhodně to není proti ničemu, aby zde bylo WILL. A vzhledem k tomu, že je to CLOZE test, tedy doplňte vždy jedno slovo, tak opravdu není co řešit. Osobně bych ale také použil jinou budoucnost než WILL.

Super, děkuji moc.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.