Help for English

zlepšenie sa v angličtine pomocu videí a rádia

 

Ahoj ludia som na urovni angličtiny tak slabšia B1 idem maturovať z B1 .Učím sa cez videá a BBC news world service rádio pozerám. robím to tak že počúvam pasívne pri nejakej inej činnosti rádio a ptm aktívne videá youtubera PewDiePie. Dosť veľa mu rozumiem pretože to je ľahká angličtina.Čo to pokecať doma s otcom ktorý vie po anglicky dokážem len ma vždy asi stopne slovná zásoba. Koľko hodím budem musieť pozerať videá alebo počúvať rádio aby som zbadal pokrok? Zvýši sa mi tým slovná zásoba?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Deiwid vložený před 7 lety

Ahoj ludia som na urovni angličtiny tak slabšia B1 idem maturovať z B1 .Učím sa cez videá a BBC news world service rádio pozerám. robím to tak že počúvam pasívne pri nejakej inej činnosti rádio a ptm aktívne videá youtubera PewDiePie. Dosť veľa mu rozumiem pretože to je ľahká angličtina.Čo to pokecať doma s otcom ktorý vie po anglicky dokážem len ma vždy asi stopne slovná zásoba. Koľko hodím budem musieť pozerať videá alebo počúvať rádio aby som zbadal pokrok? Zvýši sa mi tým slovná zásoba?

spolužiak sa naučil za 3 roky cez cca 2 hodiny denne pozerania videá na B1 po dalších 2 rokoch sa dostal na uroveň asi B2 ho tipujem.Ja mám výhodu že už vela viem z angličtiny onmal výhodu že už vedel nemecky keď sa anj išiel učiť

Jak se rozhodnete učit anglicky jazyk je jen a jen na Vás :-).
Z psychologického bych ale dívání se na videa nebral jako hlavní zdroj znalostí.
Pokud člověku něco jde a vidí to i on sám, hodně ho to motivuje.
Pokud člověk nerozumí půlce věty, ztrácí motivaci.
Já se učím téma + slovíčka, pak trénuji věty a vidím, že mi to v ten moment jde, a mám hroznou chuť se učit dál, vzdělávat se :-).
Videa a BBC je perfektní věc, ale berte to jako jednu z věcí, které budete využívat k výuce.
Slovíčka a gramatika první, poté aplikujte své znalosti koukáním na videa / BBC.

Naučil jsem se frázi – I want you to do sth – vím, co teď znamená.
Ve videu ji vidím – vím, co znamená. Mám radost, že jsem rozumněl.

v škole som sa učil 9 rokov základka plus školka nečo a 3 ročka učnovka dalo ma to tak na priemer urovne A2 teraz na nadstavbe na maturitu som sa učil b1 čiže ja by som mal mať výhodu a ešte rýchlejšie z rádia a videí sa naučiť ten spolužiak sa z gramatiky neučil ani hole hovno proste samo to prišlo z vydeí a teraz vie presne vysvetliť prečo hento tamto a táák z fráz ktoé ma napúočúvane a naučené

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 7 lety

Jak se rozhodnete učit anglicky jazyk je jen a jen na Vás :-).
Z psychologického bych ale dívání se na videa nebral jako hlavní zdroj znalostí.
Pokud člověku něco jde a vidí to i on sám, hodně ho to motivuje.
Pokud člověk nerozumí půlce věty, ztrácí motivaci.
Já se učím téma + slovíčka, pak trénuji věty a vidím, že mi to v ten moment jde, a mám hroznou chuť se učit dál, vzdělávat se :-).
Videa a BBC je perfektní věc, ale berte to jako jednu z věcí, které budete využívat k výuce.
Slovíčka a gramatika první, poté aplikujte své znalosti koukáním na videa / BBC.

Naučil jsem se frázi – I want you to do sth – vím, co teď znamená.
Ve videu ji vidím – vím, co znamená. Mám radost, že jsem rozumněl.

Já tedy z vlastní zkušenosti z pohledu studenta i učitele naprosto nesouhlasím s postupem “slovíčka a gramatika první” – naopak, napřed má přijít skutečný jazyk (čtení, poslech, video) a potom si mohu dohledat, čemu z toho nerozumím, a ne opačně.
Je dobré dělat obojí, ale v tomto přirozeném pořadí.

No Franto, z tvého výkladu to zní tak, že pokud se budu chtít učit Japonsky, nejdříve se:
Podívám na videa
Poslechnu si rádio v Japonštině

Jde mi spíše o to, že člověk na něčem ten jazyk musí postavit
1) gramatika proto, aby věděl, co, kdy a jak použít s jakým významem.
2) slovíčka – slovní zásoba – vědět, jak se vyjádří tohle a tohle slovo
3) poslechy / videa = Aby své znalosti upevnil.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 7 lety

No Franto, z tvého výkladu to zní tak, že pokud se budu chtít učit Japonsky, nejdříve se:
Podívám na videa
Poslechnu si rádio v Japonštině

Jde mi spíše o to, že člověk na něčem ten jazyk musí postavit
1) gramatika proto, aby věděl, co, kdy a jak použít s jakým významem.
2) slovíčka – slovní zásoba – vědět, jak se vyjádří tohle a tohle slovo
3) poslechy / videa = Aby své znalosti upevnil.

V podstatě ano, tak jak píšeš na začátku. S tím rozdílem, že zaprvé japonština je v tomto poměrně dost odlišná, a zadruhé nebudu samozřejmě poslouchat rádio a sledovat jakékoli video, ale vezmu si materiál k tomu určený (zjednodušenou knihu, poslech apod., upravené pro začátečníky).
Dokonce doporučuji před začátkem studia jazyka nějakou dobu cokoli v tom jazyce poslouchat, i když tomu nerozumím – tím se člověk může hned od začátku vyhnout špatným návykům výslovnosti a do jazyka potom vpluje mnohem přirozeněji než přes učebnici gramatiky. Ale to může být pro mnohé exttrém.
Píšu pouze vlastní zkušenost, stejně jako ty, takže asi nemá cenu se o tom dál dohadovat. Nicméně vzpomeň si, jakým způsobem ses učil česky. ;-)

kolko hodín teda budem musieť pozerať vidá a počúvať aby som zbadal zlepšenie? naučím sa tým aj nové slovíčka? odpoveda konkretna nie je od vás

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Deiwid vložený před 7 lety

kolko hodín teda budem musieť pozerať vidá a počúvať aby som zbadal zlepšenie? naučím sa tým aj nové slovíčka? odpoveda konkretna nie je od vás

“odpoveda konkretna nie je od vás” Najprv by to chcelo asi zlepšiť slovenčinu. :-8

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před 7 lety

“odpoveda konkretna nie je od vás” Najprv by to chcelo asi zlepšiť slovenčinu. :-8

snad sa tu nebudeme bavit o preklepoch a slovickarit :( :(

Franto, si velmi vzdělaný člověk a souhlasím s tím, že člověk by si měl nejdříve poslechnout, jak jazyk funguje – Čínština = tóny, maďarština = lepení předpon/přípon a tak dále.

Asi to je opravdu na těch preferencích.
Já se vždy nejdříve naučím základy jazyka a ty rozvíjím, protože vím, že mluvené či psaní řeči bych sotva rozuměl.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.