Help for English

Němčina-učebnice a lá Murphy

 

Ahoj, nepadá vás nějaká učebnice německé gramatiky ve stylu Murphyho Grammar in Use?Díky, Martina

Mně vyhovuje Němčina školní kurz gramatiky od nakladatelství INFOA. Je dělaná v podobném stylu jako Murphy. Každá dvojstrana představuje jednu kapitolu, jedno gramatické téma. Vlevo je vysvětlení, vpravo testy. Občas je stránka doplněná např. krátkým německým vtipem. Knížka není drahá, nestojí ani 300 Kč.

Já osobně bohužel nemám s materiály od Infoa dobré zkušenosti. Je to už dávno, ale co si pamatuji, tak v učebnicích, s nimiž jsme pracovali, byly chyby, nepřesnosti, nepřirozenosti či přílišná zjednodušení. Učebnice vytvořená nerodilými má prostě k takovým věcem větší tendenci než knihy od rodilců.
Nicméně kvalitu publikace doporučené Michalem nemohu posoudit, neviděl jsem ji.

Více viz moje odpověď v německém fóru:
http://www.nemcina-zdarma.cz/…ce-gramatiky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 lety

Já osobně bohužel nemám s materiály od Infoa dobré zkušenosti. Je to už dávno, ale co si pamatuji, tak v učebnicích, s nimiž jsme pracovali, byly chyby, nepřesnosti, nepřirozenosti či přílišná zjednodušení. Učebnice vytvořená nerodilými má prostě k takovým věcem větší tendenci než knihy od rodilců.
Nicméně kvalitu publikace doporučené Michalem nemohu posoudit, neviděl jsem ji.

Více viz moje odpověď v německém fóru:
http://www.nemcina-zdarma.cz/…ce-gramatiky

Teď se dívám a napsali to Poláci, což mi uniklo. Já zase takový němčinář nejsem, takže jsem nikdy žádné chyby neobjevil. Taky je pravda, že jsem s knihou dlouho nepracoval. Doporučil mi ji kamarád germanista, který je s ní velice spokojený.

Jinak mě docela zaujaly učebnice od nakladatelství Polyglot.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 7 lety

Teď se dívám a napsali to Poláci, což mi uniklo. Já zase takový němčinář nejsem, takže jsem nikdy žádné chyby neobjevil. Taky je pravda, že jsem s knihou dlouho nepracoval. Doporučil mi ji kamarád germanista, který je s ní velice spokojený.

Jinak mě docela zaujaly učebnice od nakladatelství Polyglot.

My ve škole pracujeme s učebnicí Sprechen Sie Deutsch? od Polyglotu, a podle designu a vůbec celkového konceptu mi silně zavání totalitou… :-). Je i taková nekomunikativní, jedna profesorka říkala, že má skoro každou hodinu nutkání vyhodit ji z okna. Navíc je dost nepraktická na nějaké přenášení a tak, i díky tomu, že je v jedné knize zabudovaný i pracovní sešit, takže celá kniha má přes 200 stran. Ale to jen tak na okraj :-). Někomu ale samozřejmě vyhovovat může.

Mně se naopak Sprechen Sie Deutsch? líbí. Old school styl mi nevadí, má něco do sebe :D Taky se mi líbí, že obrázků je tam tak akorát na rozdíl od učebnic, kde je obrázků víc než textu. Texty má Sprechen Sie Deutsch? podle mě dost kvalitní, což je hlavní.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.