Help for English

Vyskoké školy v ČR - jak jsou na tom s angličtinou?

 

Vždycky jsem chtěla studovat angličtinu v Anglii, ale jak to tak vypadá, bohužel by mi na to nestačily finance. Musím si tedy vybrat školu v České republice.

Úroveň jednotlivých vysokých škol se však hodně liší a mě by zajímalo, která z nich by mi vyhovovala nejvíce, pokud se angličtině chci věnovat na opravdu vysoké úrovni. :?:

tak v tom případě bys měla jít asi na fildu…myslím filozofickou fakultu…vím že kvalitní je v olomouci(tam bych taky jednou rád studoval anglistiku xD)…o jiných nic moc nwm…určitě je výborná i ta,kde studoval a současně učí marek…FF na univerzitě pardubice…jinak se mi zdá že je v praze nějaká MBA…je to myslím americká univerzita která má nějakou pobočku v česku…tam bys mohla studovat uplně jiný obor v AJ…ale moc o ní nwm…možná o tom budou vědět něco víc Roman s Markem…

Já se profesora Víta bojím :oops: . :-D

  1. k profesorovi mám hooodně daleko (teď co už neučím na gymnáziu, tam jsem byl profesor automaticky)
    1. mě se nikdo bát nemusí… Jsem docela hodnej.
    2. ke kvalitám naší univerzity se vyjadřovat nebudu, můj názor by mohl být značně zkreslený a neobjektivní.

kdybych byla mladá a rozmýšlela se kam na vysokou, určitě bych vítala kvalitu a na Universitu Pardubice bych šla.
Dotaz, : Nevyznám se moc v pedagogických osloveních – Jestli jste vysokoškolský učitel, jak Vás oslovují studenti? Překvapuje mne, že ne profesor,. Já když mluvím o webu HFE, vzpomenu pana profesora Víta. Dělám chybu?
Vaše diplomy a to, co o Vás vím, je hodně vysoké hodnocení, a trochu teď si netroufám být tak smělá a být familierní a oslovovat Vás Marku :-)

:-)
Slovo PROFESOR je buď již zažité označení učitele střední školy
NEBO – nejvyšší akademický titul, kterého lze za život dosáhnout.

Já byl „profesor“ když jsem ještě učil na gymplu. Na středních školách se většinou moc nepoužívají akademické tituly. Já jsem teď „klesl“ na magistra. :-D

můžu se ještě na něco zeptat?…já sem vždycky myslel že aby mohl člověk učit na VŠ musí mít nejmíň doktorát a docenturu…

na VŠ je několik stupňů zařazení,

ASISTENT – titul Mgr.
ODBORNÝ ASISTENT – titul ‚doktor‘
DOCENT
PROFESOR

Od toho se odvíjí vše, např. plat. :-)

:-D Při Vašich schopnostech brzy budete profesor. :-D

No, já bych to spíš viděl jinak… při své lenosti a pohodlnosti… bude pro mě jednodušší se vrátit na střední školu a budu zase „pan profesor“. :-)

:-) .........a nepřemýšlíte o tom si dodělat ještě doktorát??…pak byste to dotáhl možná i na profesora…

Co kdybychom se na chvíli pro změnu věnovali původní otázce :-D (tedy studiu angličtiny na opravdu vysoké úrovni)?
Myslím si, Le Portable, že byste hlavně měla dospět k rozhodnutí, zda tím myslíte „naučit se používat angličtinu fakt dost dobře“, případně zda Vás navíc zajímá (myšleno „jste ochotna se učit“ :-) ) „ten zbytek“ o zemích, kde se mluví anglicky, tedy jejich historie, literatura, zeměpis atp. Tuším, že právě na školách typu FF, PedF atd. obory jako anglistika a amerikanistika už předpokládají, že anglicky umíte, a učí se tam právě hlavně dějiny atd. (spíš než angličtina samotná).
(Prosím absolventa některé z výše zmíněných škol, aby moji domněnku případně uvedl na pravou míru :-).)
Kupříkladu můj kamarád, který na PedF UK v Praze studoval učitelství němčiny (spolu s tělocvikem) pro 2. a 3. stupeň, měl u státnice téma „romantizmus v německé literatuře“…
Tak abyste nakonec z podobného důvodu neměla časem angličtiny „plné zuby“… :-)

Random: Já bych právě chtěla spíše celkově filologii angličtiny. Vůbec by mi nevadilo věnovat se archaické angličtině a vývoji jazyka, ale máte pravdu, že historie, zeměpis, nebo umění mě zase tak moc neberou.

Nejde mi ani moc o to, angličtinu umět fakt dost dobře používat. Já mám ten jazyk prostě ráda… :) a zajímá mě jeho vývoj, přízvuky v odlišných částech anglicky mluvících zemí… atp. Chápu, že to bez té historie úplně asi nejde, ale chtěla bych se jí co nejvíce vyhnout. :-D

no tak já myslím že na FF se učí uplně všechno.....jak vývoj,tak lingvistika,his­torie různých zemí,jejich literatura,di­alekty.....a když se na FF hlásíte,měli byste být nejméně na úrovni upper-intermideate,to ještě anglicky nemusíte umět profesionálně…pak se ale na tu úroveň c2 nakonec dostanete…

jinak je tu ještě jedna věc…na FF bývají různé obory: angl. filologie, AJ zaměřená na vzdělání,AJ pro hospodářskou praxi a kdo ví co ještě…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.