Help for English

o´clock

 

Já myslím, že v americe by asi nikdy neřekli zrovna větu „meet me at sixteen forty“ protože neznají/nepoužívají 24 hodinový cyklus dne. Ale chápu, že o to v tom příkladu nešlo.

Přesně tak, řekli by:
„Meet me at four thirty pm“

Setkal jsem se s osobou co ten náš čas znala a nazývala ho military time. Tak je možné, že by tomu at sixteen forty rozuměli třeba v armádě. :-D

CHARLIE-ALFA-KILO-ONE-THREE-TANGO-FOUR-SEVEN-EIGHT-NINER
Haha . To je zase military slang :-D

Tak ještě jedna záležitost: 34O se čte „Three hundred forty“ nebo „Three hundred AND forty“? Já si totiž myslím, že to druhé je správně,ale jistí lidé tvrdí něco jiného,tak nevím…

oboji… „and“ je BRE

MILITARY TIME je něco jiného.

Tři odpoledne se podle ‚military time‘ řeknou 1500 hours (fifteen hundred hours)

ajo.. a od jakéhop časového bodu se to počítá? nebo to si může každý zvolit?

Jak to myslíte, od jakého bodu?

Je to prostě jako 15:00, akorát to dají dohromady jako 1500 a čtou to jako fifteen hundred hours.

ajo :-D
já to myslel, že třeba počítají počet hodin od jistého čas bdu, nevím, třeba
01.01.2008 00:00
teď je 03.01.2008 12:00
tak by řekli 60 hours :-D

nn, jde prostě o způsob čtení digitálního času.

Napadá mě jeden hlod z Přátel. Monika plánuje Phoebe svatbu, a říká, že něco má být v ‚thirteen hundred hours‘ a Phoebe na to, že nezná ‚military time‘. Monika na to, že má prostě odečíst dvanáct. Phoebe odečte dvanáct a vyjde jí ‚twelve hundred and eighty eight‘ :-)

btw, kdyz uz tu nekdo natukl fahrenheit, nevite jestli je nejaky jednoduchy prepocet na centigrade?

F = C x 9/5 + 32

F = fahrenheit
C= Celsius

Při převodu stupňů Fahrenheit na stupně Celsia prostě odečtete 32 a výsledek vydělíte dvěma (přesný přepočet je odečíst 32 a vynásobit 0,55). 78 stupňů Fahrenheita je tedy přibližně příjemných 23 stupňů Celsia (a přesně 25,3 – tady možná zmiňme ještě jednu pomůcku – pro přesný výpočet můžete číslo vydělit dvěma a přičíst 10 %).

Přesnější teda je C = (F-32) x 5/9
:-)
(0.55 je sice zaokrouhleně 5/9, ale 5/9 je prostě přesnější)
Jinak je to uplne stejně, ale rovnici si většina lidi zapamatuje lépe :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.