Help for English

Porozumění mluvené angličtiny

 

Zdravím všechny, nemáte někdo nějaké rady, jak zlepšit porozumění mluvené angličtiny? Na seriály se snažím koukat s Aj titulkami, zatím to bez nich úplně nejde, takže jediný přímý kontakt s pouze mluvenou angličtinou bez nějakého přepisu mám jen ve škole a to je… čistého času kdy něco posloucháme tak 20 minut týdně. V Aj se snažím dál zlepšovat, čtu články tady na webu, dodělala jsem Destination B1, čtu různé knížky, takže díky tomu je gramatika a slovní zásoba (dle mého názoru) docela dobrá. Ráda bych si za 2 roky před maturitou udělala FCE, myslím, že za ty 2 roky by to šlo to o tu jednu úroveň na B2 zvedout, ale nevím, jak se právě zlepšit v tom porozumění mluveného slova. Napadlo mě přiští prázdiny vycestovat na nějaký jazykový kurz, ale těžko říct, jestli 3 týdny úplně extra pomůžout. Nemáte někdo nějaké rady? Děkuji :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Anicka34 vložený před 6 lety

Zdravím všechny, nemáte někdo nějaké rady, jak zlepšit porozumění mluvené angličtiny? Na seriály se snažím koukat s Aj titulkami, zatím to bez nich úplně nejde, takže jediný přímý kontakt s pouze mluvenou angličtinou bez nějakého přepisu mám jen ve škole a to je… čistého času kdy něco posloucháme tak 20 minut týdně. V Aj se snažím dál zlepšovat, čtu články tady na webu, dodělala jsem Destination B1, čtu různé knížky, takže díky tomu je gramatika a slovní zásoba (dle mého názoru) docela dobrá. Ráda bych si za 2 roky před maturitou udělala FCE, myslím, že za ty 2 roky by to šlo to o tu jednu úroveň na B2 zvedout, ale nevím, jak se právě zlepšit v tom porozumění mluveného slova. Napadlo mě přiští prázdiny vycestovat na nějaký jazykový kurz, ale těžko říct, jestli 3 týdny úplně extra pomůžout. Nemáte někdo nějaké rady? Děkuji :)

Musíte si s tím trochu vyhrát. Určitě doporučuji englishcentral.com, kde procvičujete poslech i výslovnost, potom na youtube https://www.youtube.com/…2zkGDcBJHYDg. Pouštějte si videa po kratších úsecích a s těmi pracujte. Nejdříve si vybranou část pusťte bez titulků a uvidíte kolik rozumíte. Potom si totéž pusťe s titulky a vypište si slovíčka, kterým nerozumíte, ta si přeložte. Potom si znovu tutéž část pusťte opět bez titulků. Hlavně počítejte s tím, že je to mravenčí práce na desítky i stovky hodin. Takhle si můžete na youtube v podstatě puštět jakákoliv otitulkovaná videa. Dobrý kanál je taky https://www.youtube.com/…iSiRhmzVVSEg. Pokud ráda čtete, zkuste si dou youtebe zadat “audiobooks”, jsou tam spousty různých knih. Je to běh na dlouhou trať. Pro autentický jazyk jsou super youtuberky. Vyberete si co vás baví, třeba fashion and beauty, travelling, cokoliv.

Za dva roky se dá dostat klidně i z B1 na C1, vždy záleží na intenzitě a přístupu.
Máme tady o tom několik článků s užitečnými tipy:
Jak na to: LISTENING
Netflix – filmy a seriály pro vaši angličtinu

Základní je samozřejmě to, abyste sama správně vyslovovala – bez toho je to dost obtížné:
https://www.helpforenglish.cz/vyslovnost

Nejdůležitější ale je, abyste dělala něco, co Vás baví. Materiálů je nepřeberné množství, tak proč trávit čas s něčím, co Vám nic neříká, když se můžete krásně procvičit na svém oblíbeném seriálu nebo knize? :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.