Help for English

Help forum pro začátečníky

 

Dál tu máte u gramatiky a slovní zásoby filtry, které řadí články podle úrovně a podle nich budete postupně pracovat a sama se učit. Těch úrovní je dost a je v celku jedno čím v dané úrovni začnete. Ale asi bych upřednostnil časy, pač to je IMHO základ.

Děkuji za informaci.Tak trochu se rozkoukávám a jsem z toho trochu mimo :-)Vše jsem si důkladně prostudovala a myslím že bych to mohla zvládnout :-).Věřím si a děkuji za tyto stránky a veškeré informace a rady pro začátečníky jako jsem právě já :-)

Vsem diky za cenne rady :idea:

Dobrý den,
dnes jsem se zaregistrovala a chtěla bych se naučit alespoň základy angličtiny. Na střední škole jsem měla ruštinu a němčinu. Anglicky neumím ani slovo a výslovnost se mi zdá těžká. Tak snad se s tím poperu -))). Stránky mi doporučil syn, ten jazyk ovládá dobře. Stránky se mi líbí, jste dobří. Díky Slávka

pomoc proSÍM!!!!!!!!!!!! :-( :-( :-( :-(
MAM DOPLNOVAT DO CVIČENÍ SOME ANY NO + BODY/THING/WHERE . A KDYZ MAM VETU : What did you buy? ...........,because I did not like anything.tak tam sem doplnila anything,ale newim jestli je to dobře,protože prý když je tam not tak jedině pak tam může být any+něco např.thing...­...,tak platí ,muze tam být to anything,když jakoby druhá věta v souvětí tam má not nebo ne?nebo se to nemuze brat podle druhé věty???nebo?neebo tam má být no+něco???,,
a ještě jedenfotaz? zase mám větu: Where are you going on Sunday?......­.......... . I will stay at home. ,ja jsem tam dala a anywhere ale ono tam melo byt nowhere.ale proč?protože tam u toho no je vzdy kladne sloveso???????? moc prosím!!!!!!!PO­RADTE DOBŘE NEJPOZDĚJI DO NEDĚLE!PAK NÁM ODPOJÍ INTERNET!!!!!!!!!­!!PROSÍM! :-( :-( :-( :-( :-( :-(

  1. NOTHING, because…
    1. NOWHERE, I will stay at home.

    Proč? Protože to znamená NIC, NIKAM apod.

takže když tam v té větě není žádne sloveso,tak se bere,jako kdyby tam bylo kladneé??????????, :?:

omluvam se,ale ted se ucim anglictinu, tak se budu tedy ptát::: :idea: prosím poradte a odepiste..
vety?Je tam něco k jídlu?Is there anything to eat?
Je tam někdo?Is anybody there?,ale pro č ne Is there anybody???
jakého pravidla se mám držet v tázacích větách?tady to asi nejde jako v oznam ovacích větaách jako-1.osoba2.slove­so3.předmět4.způ­sob5.místo6.čas????????­??
a ještě Je to někde?Is it anywhere?nebo Is anywhere it? a proč?
anebo věta mluví někdo ve vaší rodině anglicky?=Does..... nebo Speak........­.....??????pro č se začíná does

:?: :?: :?:
mocdíky

já vím,…ale ještě :-( ........
1) Tam jsou 2 sklenice džusu. There are two glasses(nebo jars?)of juices(nebo to už to množné číslo udává to GLASSES?- takže juice)?????????­????????
2.hodně cukru= much sugars nebo much sugar?nějaké pomeranče=an oranges???????????
MOC DÍKY

MÁM NĚJAKÉ KARTONY DŽUSU´=I HAVE SOME CARTONS OF JUICE

hodně lidí´many peoples?????????

:idea: Many peoples opravdu ne :-)
person (singular) → people (plural) :-)

Proč se ptáte na tolik věcí najednou prosím?
Četl jste někdy nějaký článek k této problematice?
Například tady na HFE? Myslím, že tam je to zřejmé…

Pokud máte otázku se slovesem být, přehodíte podmět s přísudkem.

You are here.
Are you here?

Stejně jako :
Somebody is there.
Is anybody there? (is=přísudek/slo­veso, anybody=podmět)
Is there anybody? je špatně – je to prostě ČESKÝ SLOVOSLED…

Pokud máte otázku s jiným slovesem než BE, musíte použít pomocné sloveso DO/DOES/DID, atd.

You speak English
Do you speak English?
Speak you English je špatně (tady to není stejné jako se slovesem být)

Pokud je podst.jm. nepočitatelné, nemůžete jej dát do mn.č., tedy žádné juices
THERE ARE TWO GLASSES OF JUICE.

much sugars / an oranges......­............
Opět se ptám: četl jste k této problematice něco???

SUGAR se nepočítá, tedy SUGAR být nemůže, navíc, kdyby se počítal, zase nemůže být much, ale many…

MUCH SUGAR je správně, ale pokud jde o kladnou větu, spíše řeknete A LOT OF SUGAR nebo LOTS OF SUGAR

AN ORANGES je špatně – množné číslo NEMÁ NIKDY NEURČITÝ ČLEN, stejně jako nepočitatelé podst.jm. se také nesmí pojit s neurčitým členem

ZDE JE SHRUNUJÍCÍ TABULKA, KDE NAJDETE, CO KDE MŮŽE A NEMŮŽE BÝT:

http://www.helpforenglish.cz/…prehled.html

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.