Help for English

Alarm clock went \"on\" nebo \"off\"?

 

Vždycky jsem myslela, že u u budíku je „off“, ale u testů na přijímačky na VŠ (na www.english-online) je „on“.

Pak také mají jako správně: We never had such a good weather on our holiday. Ale jako špatně …such good weather…
Myslela jsem, že u počasí „a“ být nemá ??? :-(

Ještě doplním, že celá věta v první případě zní:
I´m sorry, my alarm clock did not go on.

MY ALARM CLOCK DIDN'T GO OFF – tak to samozřejmě má být
SUCH GOOD WEATHER je také ta gramaticky správná varianta, i když na googlu najdete tuny nesprávných – holt vazba SUCH A je hodně zajetá.

Proč to na english-online mají, to netuším. Asi udělali někde chybu. Ten web víceméně vedou dva studenti gymplu, kteří teď maturovali. Materiály jim zpracovávali jiní, ale kdo, to netuším. Rozhodně nemají žádné ‚oficiální‘ přijímačkové testy.

Co doporučím? Choďte raději k nám. :-)

Marku,
já k vám chodím moc ráda. Pro mě jste No. 1. Našla jsem „vás“ před měsícem a od té doby sjela všechny testy. Jen proto se poohlížím i jinde. Teď doučuju dceru od kamarádky a ani nevíte, jak moc se mi hodilo vaše vysvětlení průběhového času :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.