Help for English

Past simple x past continuous

 

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaká věta je správná:

  • He certainly didn't concentrate on the road when the lights suddenly turned red.
  • He was certainly not concentrating on the road when the lights suddenly turned red.

Děkuji za odpověď :-)

Hello TerkaTess. Jen ta druhá:

Minulý průběhový čas (past continuous)(…)

Použití minulého času se samozřejmě podobá použití ostatních průběhových časů, tedy i tento průběhový čas zdůrazňuje průběh či trvání děje. Co se právě dělo, když... Toto je snad nejčastější způsob použití tohoto času. Říkáme, že nějaký děj zrovna probíhal [he was not concentrating] v určitý okamžik v minulosti. Onen okamžik může být určen nějakým konkrétním časovým určením, nebo jiným dějem [when the lights turned red].

  • He was having lunch when I called him. (V ten okamžik (když jsem zavolal) PRÁVĚ obědval, zrovna to probíhalo.) (HFE)

Podobně:

  • He was not concentrating on the road when the lights turned red. :-)
Odkaz na příspěvek Příspěvek od DesperateDan vložený před 5 lety

Hello TerkaTess. Jen ta druhá:

Minulý průběhový čas (past continuous)(…)

Použití minulého času se samozřejmě podobá použití ostatních průběhových časů, tedy i tento průběhový čas zdůrazňuje průběh či trvání děje. Co se právě dělo, když... Toto je snad nejčastější způsob použití tohoto času. Říkáme, že nějaký děj zrovna probíhal [he was not concentrating] v určitý okamžik v minulosti. Onen okamžik může být určen nějakým konkrétním časovým určením, nebo jiným dějem [when the lights turned red].

  • He was having lunch when I called him. (V ten okamžik (když jsem zavolal) PRÁVĚ obědval, zrovna to probíhalo.) (HFE)

Podobně:

  • He was not concentrating on the road when the lights turned red. :-)

Ještě jednou děkuji

A to slovo certainly tam nehraje žádnou roli?

Za mě nehraje. Je to příslovce, který je tam jaksi navíc pro vyjádření míry jistoty a když ho vypustíte, věta bude stejná. Na použití časů to nemá žádný vliv.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.