Help for English

will get/will have got by...

 

Zdravím :)

– I will get there by tomorrow.
- I will have got there by tomorrow.

Podle pravidel je druhá verze nejsprávnější. Nicméně i první mi zní dobře. Existují tedy případy (možná sloveso od slovesa?) kdy lze udělat výjimku, která bude mnohdy i idiomatičtější? :)

Díky moc!

Podle jakých pravidel?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ritter vložený před 4 lety

Zdravím :)

– I will get there by tomorrow.
- I will have got there by tomorrow.

Podle pravidel je druhá verze nejsprávnější. Nicméně i první mi zní dobře. Existují tedy případy (možná sloveso od slovesa?) kdy lze udělat výjimku, která bude mnohdy i idiomatičtější? :)

Díky moc!

Článek napoví: Předbudoucí čas. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 4 lety

Článek napoví: Předbudoucí čas. :-)

Mimochodem, není v tom článku chybka?

Píše se tam, že předbudoucí čas se objevuje často i u “before” a “until”, a následuje příklad, kde ale předbudoucí čas vůbec není :)

The new bridge won't be built until next year.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Klotyl vložený před 4 lety

Mimochodem, není v tom článku chybka?

Píše se tam, že předbudoucí čas se objevuje často i u “before” a “until”, a následuje příklad, kde ale předbudoucí čas vůbec není :)

The new bridge won't be built until next year.

Ano, opraveno. Děkujeme.

Zdravím :)

Čekal bych to stejně jako u této věty kde musí být předbudoucí čas:

  • By next Friday morning, Leigh will have found out whether his new play meets with the approval of the critics or not.
  • will have got there by tomorrow.

Článek jsem četl.

Studenti se často nechají zmást právě časovým určením s předložkou by. Ta nemusí ještě nutně znamenat, že ve větě má být předbudoucí čas.

I'll be hungry by the time I get home. TTT

Všimněte si, že zde není will have been hungry. Tou dobou totiž právě budu mít hlad. Nejedná se tedy o něco, co už bude tou dobou dokončené, ale co bude tou dobou stále platné.

“will have got” už bude “dokončené” :) Takže zde nevidím důvd použít z gramatického hlediska pouhé “will get” :)

V čem je zakopaný pes? Něco mi asi nedochází, mohl by mi to někdo, prosím, vysvětlit?

Co Vám nedochází? Obojí je možný. Do zítřka tam dorazíte, nebo tam už budete. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.