Help for English

Zastoupeny

 

Ahoj,
proradili by jste mi prosím, jak vyjádřit slovo “zastoupeny”? Dnes jsem kupříkladu mluvil s jedným pánem a on se mě ptal, zda znám nějaké Rumuny. Já mu chtěl říct: “dříve jsem pracoval ve společnosti a Rumuni tam byli hodně zastoupeni”.
Už mnohokrát jsem chtěl říct něco v tomto smyslu, ale vždy mně napadlo jen “there was a lot of Romanian people”.
Nějaké rady?

Ve formálním textu by se dalo říct “… were represented in large numbers” nebo “were well represented” ale opravdu jenom ve formálním psaném stylu. Jde totiž o to, že “byli hodně zastoupeni” je běžné v mluvené češtině, ale sloveso “be represented” patří v angličtině do vyššího registru..

  • I used to work in / at / for a company where there were a lot of / lots of / quite a few / plenty of Romanians.
  • I used to work in / at / for a company where Romanians were present in large numbers.

Jsi génius, Dane. Velmi hodnotná pomoc, pro všechny tady. Díky.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.