Help for English

Proložení bodů (matematicky) překlad

 

Dobrý den, jsem zaseklý v překladu jedné věty, kterou bych potřeboval použít v rámci diplomky, jedná se o následující větu:

Nelineární regrese je použita pro PROLOŽENÍ BODŮ, které byly získány dříve.

Nonlinear regression is used for INTERLACING THE POINTS which were obtained previously

Čili mi jde o překlad toho matematického termínu „proložení bodů“… a jestli to případně takhle je v pořádku.

Mockrát děkuji za případnou pomoc 🙂

Gramaticky je to OK. (účelový infinitív, používame väzbu for+ing alebo to+sloveso v základnom tvare). Otázne je, čo myslíte pod slovesom preloženie. Bez presného kontextu nevieme my nezasvätení pomôcť.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od AdrianaXXX vložený před rokem

Gramaticky je to OK. (účelový infinitív, používame väzbu for+ing alebo to+sloveso v základnom tvare). Otázne je, čo myslíte pod slovesom preloženie. Bez presného kontextu nevieme my nezasvätení pomôcť.

děkuji. Kontext je následující: Mám x bodů na grafu (standartní graf X, Y). A to slovíčko proložit myslím v kontextu matematickým. Čili například, našel jsem 5 bodů na grafu, potřebuji to PROLOŽIT nějakou přímkou nebo funkcí. 🙂

Sorry, tu mám problém s češtinou. Neviem, čo je proložit. Nechám na druhých.

  1. I'm not a mathematician and I don't understand the subject matter.
  2. Interlacing points“ is a valid term, and is used, for example, in this article on page 109, but I don't know if that's relevant to your context.
  3. Normally, for points on a graph, we would use „join up“ or „connect (up)“ the points.
  4. There's another term – „curve fitting“, [so „fitting the curve“] as in Curve Fitting using Linear and Nonlinear Regression (statisticsby­jim.com) but I don't know if that's relevant to your context.

Spíše bych použil sloveso interpolate. Interlace se v tomto kontextu nepoužívá.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.