Help for English

Poslech

 

Dobrý den/ ahoj,

chtěl jsem vás požádat o radu. Jsem na určité úrovni angličtiny, nezačínám od nuly, v zásadě rozumím všemu v písemné formě, sám poměrně pohodlně umím mluvit, dokážu psát s rodilou mluvčí (USA), ale poslech mi dělá starosti. Sice rozumím, protože si z kontextu uvědomím, co mluvčí říká, ale není to příliš pohodlné. Rád bych dostal angličtinu více do ucha 🙂 Existují nějaké stránky na internetu, kde lze poslouchat texty? Na filmy bohužel čas nemám, ale mohu texty poslouchat v sluchátkách i v průběhu dne. Děkuji za rady.

Hezký den 🙂

Myslíte, že súčasné počúvate a vidíte zapísané, čo počujete a nie sú to rovno dlhé filmy ? Krátke videá by boli OK?

ano, klidně krátké. Nebo jsem myslel nějaké audioknihy? Nevím, co je efektivní pro vylepšení poslechu 🙂

Napríklad www.youglish.com. Kratšie videá s prepisom hovoreného a ešte aj so slovníkom a gramatikou okolo. Podľa mňa – vysoko efektívne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od engtom vložený před 7 měsíci

ano, klidně krátké. Nebo jsem myslel nějaké audioknihy? Nevím, co je efektivní pro vylepšení poslechu 🙂

Audioknihy jsou ideální – mně pomohly se poměrně rychle dostat z A1 na C2. 🙂
Píšu Vám ještě soukromou zprávu (najdete ji vlevo nahoře v uživatelském panelu). 🙂

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 7 měsíci

Audioknihy jsou ideální – mně pomohly se poměrně rychle dostat z A1 na C2. 🙂
Píšu Vám ještě soukromou zprávu (najdete ji vlevo nahoře v uživatelském panelu). 🙂

Souhlasím. Ideální poslouchat v autě, při chůzi na nádraží, při domácích pracech… postupně lze zvyšovat i rychlost, španělské audioknihy teď poslouchám rychlostí cca 1,5–2,0.

Na Audible.com je na výběr z tisíců či desetitisíců titulů (či víc).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.