Help for English

Mad Libs fill-in

 

Zdravím všechny,

v hodinách pro doplnění využívám doplňovačky Mad Libs (na vynechaná místa se doplňují slova podle slovního druhu), a dnes jsem se u jedné zapotil i já. Kontext: popis nevydařené cesty na dovolenou (inspirováno Deníkem malého poseroutky).

Část, o kterou mi jde, je níže zvýrazněna:

When Mom announced we were going on a road trip this ______ (noun), I told her it was a/an ______ (adjective) idea. But she said we needed to have some _____ (adjective) experiences and do things we've _____ (adverb) done before. Well, today I think she got her _____ (noun). We were stuck in traffic…

Do zbylých mezer se dá doplnit vcelku leccos, toto na mě ovšem působí jako idiom, kde by mělo být jasné řešení. Jediné, co mě napadlo, bylo „she got her fill“ (jakože si těch zážitků užila dost). Jsou případně možné jiné varianty?

Podle mě bude nejpravděpodob­nějším řešením hovorový výraz she got her come-uppance.

comeuppance [ˌkʌmˈʌpəns], come-uppance n sg (hovor.) zasloužený trest, spravedlivá odplata (co kdo zaslouží) (lingea)

See also Spravedlnost si ho jednou najde.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.