Help for English

Ty casy II.

 

Ahojky, prosim jak by byla veta: Nez jsem se odstehovala do Londyna,bydlela jsem v new yorku :?:

A prosim jeste jeden dotaz, muze byt za vyjadrenim budouciho casu pomoci GOING FORM sloveso GO? I´m going to go to the cinema??

Dekuju moc, mejte se hezky :-)

Before I moved to London, I had lived in NY.

Moze byt aj Im going aj Im going to go (to iste aj s COME).

já bych dala jen- Before I moved to London, I lived in NY. Protože jsou to dva děje po sobě jdoucí. tedy prostý minulý

jo určitě moved…lived

ano, použití předminulého času je zde zcela neopodstatněné. Stejně tak řeknete BEFORE BREAKFAST I READ THE NEWSPAPER – také bez předminulého času.

s tímto mám pořád trochu problém :-( …někde jste psal že plánujete svůj článek na předminulý čas…ten co tu je popisuje jenom základní použití…

ano ano, vlítnu na to co nejdříve. :-)

uznavam, mozem sa mylit, ale riadim sa podla vasho clanku o predminulom case a tam mate presne vetu: „Before I moved to Britain, I had lived in the Czech Republic.“ :?

bongo: obě věty jsou správně:
Before I moved to London, I had lived in NY.
Before I moved to London, I lived in NY.
jde jen o to, že použití předminulého zde NENÍ NUTNÉ.

Slysel jsem neco o tom ze kdyz jsou pouzity spojky BEFORE a AFTER, tak je predminuly cas veci volby

Jim: přesně tak

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.