Help for English

sth, sb is set to...

 

Cetl jsem si ted clanek vazba BE + infinitiv a nejsem si jist jestli muj dotaz s tim souvisi ale casto v novinach mohu videt STH/SB IS SET TO … Nejdriv jsem myslel ze to je idiom, ale nic jsem na to nenasel. Znamena to tedy ze NEKDO, NECO JE PREDURCENO K NECEMU? Ma to nejakou souvislost s tim clankem o ruznych zpusobech vyjadrovani budoucnosti?

není to idiom, je to prostě jeden z významů slova SET jako příd. jména. SET = ready.

Aha, a muzu se jeste zeptat na vetu „The US is to abandon its plan to develop a missile defence system in…“.

Trochu me zarazi ze se z toho vlastne neda poznat jestli je to mineno jako „The US is going to abandon…“ tedy ze se na to chystaji dobrovolne, maji to v planu a nebo „The US is suppose to abandon“ tedy ze to maji spise za povinost, ocekava se to od nich.

Podle me to jsou 2 docela odlisne vyznamy. Asi se to tedy musi poznat z dalsiho kontextu clanku?

Je to poměrně formální text, pravděpodobně v novinách. Novinový styl je trošku specifický v mnoha ohledech. Jedním z nich je, že používají samotný TO INFINITIV pro vyjádření budoucího času.

Znamenat to teoreticky samozřejmě může obojí, vzhledem ke stylu z toho ale vyplývá ta budoucnost.

diky. ano, slo o clanek na bbc ohledne te slavne protiraketove obrany :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.