Help for English

Let me

 

Zdá se, že mám trhliny v základech :-)
Myslel jsem si, že po LET se nepoužívá v activu infinitiv s TO.
Ale:
LET me TO introduce myself.

nepoužívá. Správně je LET ME INTRODUCE MYSELF.

Zrovna priklad ked google nepomaha

s TO 352000 results
bez TO 1520000 results

funnny :-)

Díky za objasnění. Já jsem znejistěl, když jsem si nechal vygooglovat obě varianty a ta špatná vyhrála.
Ovzvláště velký rozdíl pak byl jen při řetězci „let me to introduce“ vs. „let me introduce“ (cca 10:1 pro ten nesprávný).
Vím ale, že je třeba brát tenhle způsob ověřování s rezervou.

Mato37:
byl jsi dřív :-)

Otázkou je, kdo psal ty případy s TO, protože přece jenom na internet nechodí jen rodilí mluvčí..

Sloveso LET také ještě existuje ve významu „pronajmout“ a tam se poměrně často s tím TO pojí – pronajmout komu nebo pro jaké účely..

jestli máte ta čísla z google správně, tak to jasně ukazuje, že to má být BEZ TO, ne? 352 tisíc ku milion a půl…

Ale samozřejmě Googlu se nedá věřit, obzvl. v oblastech, kde se často chybuje… protože v tom často chybuje kde kdo a lidí, co se učí aj, jsou na světě mraky.

Nevěřte prvnímu číslu, co google napíše a vždycky klikněte třeba na desátou stránku s nalezenými odkazy (ta čísla dole). Google pak výsledek dost zpřesní a zjistí se, že odkazů na
„let me to introduce myself“ je jen 138.
Pak ještě můžete zkusit http://googlefight.com/
Tam je výsledek 51000 : 136 ve prospěch správné varianty.

honyk: Můžu se zeptat, kde jsi tu verzi s TO našel? Taky někde na internetu?

Monkey:
máš pravdu, funguje to tak :-)

BlackMeg:
když jsem zadal do Googlu řetězec „let me to introduce myself“, tak to vyhledalo vyšší počet špatných variant než správných, ale jak píše Monkey výše po odkliknutí na cca 15 stranu výčtu se počet špatných odpovědí rapidně zredukoval.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.