Help for English

Difference between ANYONE/ANYBODY

 

Hezký podvečer,

chtěla bych se zeptat, zdali existují nějaká striktní pravidla, kdy používat neurčitá zájmena ANYBODY a ANYONE.
Dle mého názoru, je ten rozdíl určitě minimální :-D, jelikož to nemůžu najít ani v pokročilejších univerzitních gramatikách (Quirk,McCarthy,Le­ech..)
Stejně tak by mě zajímala otázka zájmena EVERYONE/EVERYBODY.

Děkuji předem za odpovědi, moc by mi to pomohlo.

není žádný. ANYONE je v mluvení používanější, protože je o slabiku kratší. Jinak je to úplně to samé. Stejně tak SOMEBODY a SOMEONE a NOBODY a NO ONE.

zajímalo by mě totéž, protože dnes mi kamarádka z Kanady opravila anybody na anyone a nevím proč … zde je věta:

“is there anybody who can help me with this sentence?”

děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kakustka vložený před 11 lety

zajímalo by mě totéž, protože dnes mi kamarádka z Kanady opravila anybody na anyone a nevím proč … zde je věta:

“is there anybody who can help me with this sentence?”

děkuji za odpověď

Nebylo to spíše someone?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od kakustka vložený před 11 lety

zajímalo by mě totéž, protože dnes mi kamarádka z Kanady opravila anybody na anyone a nevím proč … zde je věta:

“is there anybody who can help me with this sentence?”

děkuji za odpověď

Plati to co pise pan Vit vyse: je to jedno. Co rodily mluvci, to nazor.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Nebylo to spíše someone?

No, i kdyby to bylo someone, tak si myslím, že by to nemělo cenu opravovat. SOME a jeho složené tvary se používají v otázkách, pokud již dopředu očekáváme kladnou odpověď. Takže pokud očekávala, že jí s tou větou někdo pomůže, tak je someone v pořádku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 11 lety

No, i kdyby to bylo someone, tak si myslím, že by to nemělo cenu opravovat. SOME a jeho složené tvary se používají v otázkách, pokud již dopředu očekáváme kladnou odpověď. Takže pokud očekávala, že jí s tou větou někdo pomůže, tak je someone v pořádku.

Jejda, ale vždyť ano. Jako, že rodilá mluvčí opravila z anybody na someone, protože to bylo v tom kontextu vhodnější!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.