Help for English

Jak se vyznat ve slovníku

 

Asi mne ukamenujete, pro prosím zde o shovívavost. :oops:

Začala jsem se učit anglicky, ale mám problém si ne najít ve slovníku sloveso, ale nevím jak porozumět vyčasování......
Když jsem se učila německy, tak mám slovník, kde je vše napsané, pro blbečky. Ale v anglickém slovníku nějak nechápu.
Například sloveso:
think [θiŋk] (thounght, thought ) 1 myslit (of na )2 přemýšlet .......( dále to pokračuje )

A co je můj problém? Neumím z toho vyčíst, jak se to sloveso časuje…jako já myslím, ty myslíš, on, ona, ono myslí.....
A nebo mám blbej slovník? Ale to si myslím že nee…že to bude mnou.....:-(

Když jsem se učila německy ( samouk ) tak jsem všechno časování se slovníku vyčetla, ale v anglině mě to nejde. A nebo mi něco uniklo o slovesech?
Poradíte mi, jak na to?
Vím, že to bude stupidní, ale prosím Vás tímto, o shovívavostn a zároveň o pomoc. Moc díky.
Jsem ve druhé lekci a mám dvě nová slovesa: think – myslit a ring – zvonit.
Moc díky za pomoc. Zuzak

A ve druhé lekci jaké knihy? Angličtinu jste před tím ještě neměla?
Pokud ne, tak pro vás je důležité zatím sloveso BÝT (be), které má tvary AM, ARE, IS. (I am, he/she/it is, we/you/they are).

Pak bude sloveso HAVE s tvary HAVE a HAS. (HAS je tvar 3.os.j.č.).

U dalších sloves to bude v podstatě jednoduché, protože budou ve všech osobách stejné tvary, kromě 3.os.j.č., kde se za sloveso přidá -S (popřípadě -ES).

Jste samouk? Rozhodně doporučuji držet se online kurzu Angličtina pro začátečníky, který naleznete na našich stránkách.

Navíc je velkou výhodou fakt, že pokud si v některé lekci nebudete čímkoli jista, můžete pod lekcí napsat dotaz a během několika hodin tam najdete odpověď :-)

Jsem samouk v knize „angličtina pro samouky“ nakladatelství Leda.
Slovník mám angl-český, česko-angl. od nakladatelství Fin Publishing. :oops:

Nepravidelná slovesa be – I AM, you ARE, she, he, it IS..mám v učebnici a mám ho vypsaný na kartičce.

Ale jak se skloňuje think ( myslit ) nemůžu vyčíst, abych se ho naučila.
Ale podle toho jak píšete, tak se to bude časovat: I think, you think, she, he, it thinks???
Nebo jsem natvrdlá??:-(

Ach jo.....asi jo.....

Chápete to výborně, ale určitě na to máte ještě čas.
Jsem si jist, že v učebnici to bude vše důkladně rozebráno, ale najprve se pořádně procvičí sloveso BÝT = BE(i zápor a otázka) a pak sloveso MÍT = HAVE a pak slovesa ostatní.

Jinak ale opravdu doporučuji držet se spíše kurzu Marka Víta. (Kurz pro začátečníky – v hlavním menu).

Já osobně ‚Angličtinu pro začátečníky‘ moc nemusím…
Ostatně je to můj názor na většinu českých učebnic. Je to sice daleko lepší, než třeba před 10 lety, ale obecně vzato nejsou moc kvalitní…

Mockrát vám děkuji za radu.
Ještě bych měla jednu otázku. Co znamenají ty výrazy v závorce to (thounght, thought ) ??
To je na tvoření časů??

Moc díky a už nebudu otravovat. Slibuji.
Kurzík si najdu…

Rozhodně neotravujete. :-)
Od toho tady stránky HFE jsou :-)

THINK je totiž nepravidelné sloveso, pokud jde o tvary minulého času a příčestí minulého.

U pravidelných sloves se minulý čas tvoří jednoduše – přidáte koncovku -ED: I work (pracuji) – I worked (pracoval jsem).

U nepravidelných sloves je to však jinak, proto jsou jejich tvary vždy napsány ve slovníku:
I think = myslím si
I thought = myslel jsem si (I thinked NEEXISTUJE)

Ale na to máte také zatím spoustu času :-)

Mně vyhovuje se učit časování rovnou se slovíčkem. Od začátku.
A ne to lepit jako vlaštovka hnízdo.
Jedině koho tu mám, jste Vy. Můj tatínek sice umí výborně anglicky, ale není ochoten mi nijak pomoc......
Takže těžím z toho, jak jsem se učila německy. Všechno pěkně vyčasovat, co se dá a rovnou od začátku.
Proto jsem zadávala dotaz.
Slovíčka si vypisuji na kartičky, mám v kabelce a opakuji. Takže jedu v MHD a mumlám I am a car. This car is red…
Snažím se mluvit, pomocí toho, co vím za slovíčka. Čísla se učím pomocí poznávacích značek…atd. Aby se mně to dostalo do krve.....
Vím, že výslovnost nebude upa super, ale snažím se.

A Vám moc díky za pomoc, pane Romane. Vytáhl jste mi trn z paty. :-)

Pozor!
HAVE A CAR. = Já mám auto.
I am a car. = Já jsem auto.

Ale opravdu se mrkněte na náš kurz :-) Od začátku, od první lekce. Určitě budete mile překvapena :-)

Já vím, že je to já jsem auto. Ale cvičím......abych pak nelovila v paměti, no nevím jak to napsat......
abych byla pohotová?? no snad je to výstižné
..... :-D

A jéjej, já nevím, jak to popsat…zkrátka, aby mě to vběhlo to časování rovnou do pusy samo a nemusela jsem vzpomínat, jak se to časuje…no fakt nevím, jak to popsat. :?

prosím police je is, are, nebo oboje? nepotřebuju vysvětlení stačí mi když označíte správnou variantu. Děkuji.

ARE

Nevíte jak vytvořit ve wordu kartičky?? do angliny?? :shock:

Tak jsem poslouchala transformers v anglině a nerozumím ani zbla…má to cenu?? :?

kdyz si k tomu sezenes anglicky titulky a budes si to zastavovat a prekladat, tak jo (nebo aspon to tak ted delam se spanelstinou a smysl to ma)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.