Help for English

Doesn\'t be - příručka k pevnému disku

 

Ahoj,

v návodu pro pevný disk k počítači jsem narazil na věty s „doesn't be“… konkrétně se jedná o FAQ, potíže které mohou nastat a jak je řešit:

1.)HDD does not be recognized in BIOS setup

…postup řešení problému…

2.)Even though the HDD recognized in BIOS setup, it does not be seen in Windows.

…a zase postup řešení problému…

Může mi, prosím, někdo vysvětlit, proč je tam „does not be“? je to nějaká anomálie technických návodů nebo je to chyba?

Díky moc předem

chyba (asiatů)

„don't be“ se také vyskytuje jako zápor pro sloveso být v jedné jazykové varietě americké angličtiny

ale to už je přeci rozkaz. Třeba „Dont be so shy“ nebo „Dont be seen with that stupid hat in public“…

seqwence: pan rygl asi myslel, ze nekdy hovorove americane reknou treba misto he isn't that good he don't be/he doesn't be that good nebo tak něco. to je vyloženě hovorová záležitost…treba kdyz sem cetl pet sematary tak tam tyhle zalezitosti s treti osobou byly hodne casto…

Jasně, ale tohle do manuálu nepatří ;-)

to je mi jasný, ale v tomhle pripade ani ten rozkaz kdyz uz sme u toho :-)

to roman298: To je ovšem nevzdělaností shermanů :D

surgeon:no tak v podani kinga je to spis kvuli zachovani autenticnosti, to s tou nevzdelanosti nedovedu posoudit protoze do takove miry do realii usa nevidim :-) ale je to mozny, ja taky mluvim cesky jako ..ted me nenapada zadny vhodny prirovnani..

Jj, třeba sem nedávno sledoval True Romance a tam to bylo. Mluvil tak pasák(Gary Oldman) :-D

„don't be“ (NEmám na mysli imperativ) se vyskytuje v první řadě v „černošské angličtině“ (afroamerické obyvatelsvo v USA) – nejde však o sociální, nýbrž o etnickou varietu jazyka.
Takže manuál psal buď černoch nebo někdo, kdo tak chtěl vypadat (znít) :) :-D

Nebo jde prostě o chybu a nám tu vznikl topic na 2 stránky. :-D

yay, byl jsem špatně pochopen :) Nenaznačoval jsem, že je to v tomto případě rozkaz, ale že to, co napsal pan Rygl „Dont be …“ je považováno za rozkaz ;-)

Happens in good families too, doctor :P :-)

I DID not go to the Yale School of Medicine for this :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.