Help for English

prevent sb/sth (from) doing sth

 

I folded my suits very carefully to prevent them ..... and placed my shoes in such a way that they did not fill the whole case.

A) from geting creased
B) from getting creased
C) getting creased
D) getting creesed

Možnosti A a D jsou špatně. Správně je B. Jen nevím, proč není správně i možnost C, když v Britské angličtině se FROM často vypouští.

Nebo se zeptám jinak, je správně i možnost C? :)

Já bych řekla, že ANO. :?

Taky si myslím, protože Macmillan slovník použití bez FROM uznává, stejně tak Merriam-Webster's.

Věta je totiž z přijímací zkoušky na Masaryčku na pedagogickou fakultu a ve výsledkách měli jenom možnost B.

Hm…, možná to není tak obvyklé, tak jim to uniklo.
Problém je, že se všudypřítomným zákonem schválnosti zrovna tento „nespravedlivý“ bodík může člověku ve finále chybět.
Připustila bych, že se oba mýlíme, ale pokud jste se díval do výše jmanovaných slovníků, tak by to mělo opravdu být správně.

V Macmillanu to je, to vím jistě.

V Merriam-Websteru, to jsem našel v jejich internetovém slovníku, protože knižní podobnu zatím nemám.

http://www.learnersdictionary.com/search/prevent

„often used without from in British English; Her injury will prevent her competing this year.“

Taky jsem se teď dívala do slovníku a jsou tam obě možnosti.
Tak snad je to OK.

V Longmanovi jsou též obě možnosti (Longman Dictionary of Contemporary English New Edition)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.