Help for English

Jak dlouho se učit?

 

Vím, že tohle otázka hodně individuální, ale přesto bych se rád zeptal, jak máte časově rozplánované svoje učení angličtiny? Třeba o prázdninách jsem si myslel, jak se budu hezky učit angličtinu, když budu pořád doma a stejně z toho moc nebylo, protože jsem neměl žádnej řád, třeba že se budu každej den hodinu učit. A tak mě zajímá jak dlouho, popřípadě co se každý den učíte? Scháním nějakou inspiraci…

Učim se denně pokud to de. Angličtině se snažím věnovat maximum volného času. Někdy je to třeba jen půl hodiny, někdy zas i půl dne…
Jestli se dnes budu učit gramatiku, zítra slovíčka,…to nerozlišuji. Učim se to, na co mám zrovna ‚chuť‘. Když už mám plnou hlavu nových slov, výrazů, gramatiky atp. nebo se mi prostě nechce sedět nad knihami, tak si pustim nějaký seriál v angličtině.
Musíš si najít způsob, který sedne nejvíc TOBĚ.

osobne si myslim, ze plany jako „kazdy den hodnu“ nebo „kazdy den 10 slovicek“ nemaji moc smysl. pokud vas neceka v nejblizsi dobe nejaka zkouska, nebo certifikat, tak bych nechal uceni prirozeny prubeh. hlavne byt s anglictinou kazdy den alespon chvili v kontaktu. kazdy den si muzete precist nejaky clanek na HFE, podivat se na film s anglickymi titulky a vypsat neznama slovicka, ktera se nasledne naucite, cist zpravy v anglictine, udelat nejaky cvicny test ci si poslechnout podcast. moznosti je hromada…

pokud se ale chystate na nejaky test, tak by byla asi vhodna systematictejsi priprava. nejdulezitejsi je zjistit si z ceho se test sklada a podle toho se zaridit. viz sekci „Tipy a Triky“.

Jediný, na co se chystám je maturita za dva roky :-) Hlavně se ale chci angličtinu naučit a třeba ji i jednou používat v zaměstnaní, protože mě docela baví.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Luis vložený před 14 lety

Jediný, na co se chystám je maturita za dva roky :-) Hlavně se ale chci angličtinu naučit a třeba ji i jednou používat v zaměstnaní, protože mě docela baví.

Mě taky docela bavila a 5 let dál ji studuju na VŠ :). Nemusí každému vyhovovat všechno, ale podle mě prostě čím víc tím líp. 30 slovíček denně nebo hodina denně je pro ty, kteří to vyloženě berou jako nutné mučení než učení. Třeba seriály jsou v originále vážně větší prdel, člověk ani nevnímá že se učí. Nebo třeba jsem si nedávno koupil pár biografií mých oblíbených kapel. A ty neznámé slovíčka si prostě přeložím protože CHCI vědět co se tam píše. Proto je fajn si najít něco co člověka baví. Když něco nevyjde, zkusit něco jiného. Ale pokud se chcete učit rychle, násilím a donucováním limitama to nepůjde. Třeba z jedné epizody Two and a half men jsem se naučil pěkné vazby prostě proto že jsem se u toho smál jak kůn a pustil si to za týden snad 20×… a ani mi to nepřišlo jako učení AJ… :-))

edit: eh ono to už není aktuální :)

Občas se nám stane, že tu řádí “šotek” neboli spamující uživatel. Takový uživatel pak v rámci svého spamování reaguje na někdy i mnoho let staré příspěvky, protože jejich název se hodí k jeho “dílku” a působí to nenápadně/nenuceně…

Pokud takovému uživateli smažeme profil, všechna vlákna, kam psal, zůstanou na hlavních stránkách fóra jako aktuální (ale poslední příspěvek od spammera už je smazaný), ačkoli jsou vlastně několik let stará.

Nicméně obecné dotazy jsou “věčné” a ač je něco pár let staré, může to dnes zaujmout mnoho lidí. Proto s myslím, že vaše reakce je zcela na místě. Napsal jste to moc hezky :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 10 lety

Občas se nám stane, že tu řádí “šotek” neboli spamující uživatel. Takový uživatel pak v rámci svého spamování reaguje na někdy i mnoho let staré příspěvky, protože jejich název se hodí k jeho “dílku” a působí to nenápadně/nenuceně…

Pokud takovému uživateli smažeme profil, všechna vlákna, kam psal, zůstanou na hlavních stránkách fóra jako aktuální (ale poslední příspěvek od spammera už je smazaný), ačkoli jsou vlastně několik let stará.

Nicméně obecné dotazy jsou “věčné” a ač je něco pár let staré, může to dnes zaujmout mnoho lidí. Proto s myslím, že vaše reakce je zcela na místě. Napsal jste to moc hezky :-)

Tak jste mi konečně objasnil záhadu starých a přitom “nových” vláken, která se tu občas objevují! :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.