Help for English

Členy, můj stálý problém, občas chápu, občas chybuji

 

Ahoj všem. Jsem tu nový, dělá mě problém člen.
Cvičím dle knížky, učím se, ale občas ten člen nevychytám.
Třeba u nělterých vět jsou napsané tak, že těžko mohu vydedukovat zda tam má být určitý či neurčitý.
Dále, kdy se člen nedělá?
V knize jsem našel, že u určitého, pokud je u podst.jména zájmeno přivlasťnovací a­pod.

Tady to nechápu:
His desk is full of magazine.
Jeho psací stůl je plný časopisů.
Chápal bych, že u stolu je zájmeno přivl. tím odpadá člen, ale ty časopisy, proč tam není člen?

Děkuji
L

Pže jsou ty časopisy v množnym čísle, zapomněl si tam S. Zadej tady nahoře do hledáčku „členy“ a vyjede ti spousta článků, vč. testů a určitě ti pomůže, když si to přečteš :-)

Omlouvám se jsem blb, špatně jsem to napsal.
Jistě, věta má být:
His desk is full of magazines.

Je mě to divné, když například u věty:
The books are on the desks.
Se členy píší, vím, že se nepíše neurč.člen u množnoho čísla, ale určitý člen ????
Na webu jsem si tu pročetl ty články o členech, ale nějak mě to nepomohlo, kouknu na to co píšeš. Ale z tohohle jsme blbej.

Já myslím, že v tomto případě je to tak, že ten člen by tam byl zbytečný – prostě Jeho stůl je plný časopisů. V množném čísle není nutné určitý člen dávat, leda, že bys chtěl zdůraznit, že je plný nějakých určitých časopisů (o kterých už jste se bavili) – v tom případě podobně česky: Jeho stůl je plný těch časopisů.

lukas955:
Rozhodně si ke členům přečtěte naše články. Je to daleko komplexnější problematika, než věc jedné věty…

ahoj díky moc za rady, názory, články zde na webu jsem četl a však určité případy jako tyto si nejsem vždy jist-beru to z knihy angl.nejen pro samouky

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.